دستگاه تست کشش قطعات در آزمایشگاه های آسانسور و پله برقی

دستگاه تست کشش قطعات آسانسور و پله برقی (Tensile test machine)

آیا در مورد دستگاه هایی که در آزمایشگاه های مطرح آسانسور و پله برقی استفاده میشود اطلاعاتی دارید ؟

چرا شرکت های تولید کننده آسانسور و پله برقی باید محصولات خود را با این دستگاه ها آزمایش کنند ؟

با ما همراه باشید تا ابتدا به معرفی دستگاه های آزمایشگاه های آسانسور و پله برقی بپردازیم و سپس عملکرد و نحوه تست آن ها را توضیح دهیم :

آزمایشگاه گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران آسانبر
آزمایشگاه گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران آسانبر

آزمایشگاه های آسانسور و پله برقی دارای دستگاه های آزمایشگاهی بسیاری هستند که با انجام تست محصولات با این دستگاه ها میتوانند محصولاتی با کیفیت تایید شده روانه بازار کنند.

ما هم در مجموعه بهران آسانبر ، با هدف تولید محصول با کیفیت بهتر ، همواره درحال تکمیل تجهیزات آزمایشگاه خود هستیم تا با انجام تست های مختلف روی محصولات تولیدی خود ، علاوه برکیفیت ، امنیت مسافران را نیز تضمین کنیم .

در آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران آسانبر بالغ بر 20 دستگاه آزمایشگاهی وجود دارد  که همگی در محل برج تست مجموعه بهران آسانبرمستقر شده اند و تیم ازمایشگاهی شرکت بهران همه روزه در حال تست محصولات تولیدی هستند تا با بررسی جزئی و دقیق هر محصول ، همواره برای تولید محصول با کیفیت بالاتر تلاش کنند.

ما در این مقالات هر هفته یکی از دستگاه های موجود در آزمایشگاه  بهران آسانبر را به طور مفصل توضیح میدهیم تا درمورد این دستگاه ها بیشتر بدانیم.

اولین دستگاهی که امروز بررسی میکنیم ، دستگاه تست کشش یا Tensile test machineمیباشد :

دستگاه تست کشش
دستگاه تست کشش گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران آسانبر

از این دستگاه جهت انجام آزمون کشش بر روی قطعاتی که نیاز به تست کشش دارند مانند انواع قلاب بکسلها ، سیم بکسل ها ، انواع زنجیر پله برقی ، انواع هندریل پله برقی ، انواع پیچ و مهره های مورد استفاده در محصولات و موارد متعدد موردنیاز دیگر و همچنین آزمون فشار بر روی قطعات مختلف از جمله فنرهای مورد استفاده در پله های برقی استفاده می شود.

دستگاه تست کشش موجود در آزمایشگاه بهران آسانبر از نوع کششی فشاری با ظرفیت 25 تن و مجهز به نرم افزارهای پیشرفته جهت ارائه گراف و نمودارهای مختلف جهت تحلیل های مورد نیاز در هر قطعه یا نمونه میباشد.
تجهیز آزمایشگاه شرکت بهران آسانبر با دستگاه  تست کشش ، علاوه بر اینکه باعث ارتقاء کیفی محصولات تولیدی شده  ، در جهت تحقق اهداف کیفی سازمان نقشی بسزایی را ایفا کرده است .
با توجه به اهمیت بسیار بالای ایمنی در صنعت آسانسور و پله برقی ، عدم وجود دستگاه فوق در شرکت های تولید کننده قطعات آسانسور و پله برقی و عدم انجام تست کشش ،  می تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری گردد.
در مجموعه بهران آسانبر ، دستگاه تست کشش همواره بصورت دوره ای توسط مراجع مورد تایید اداره استاندارد کنترل و کالیبره می گردد.

آزمایشگاه گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران آسانبر