آسانسورهای دوطبقه

آسانسورهای دوطبقه (Double deck elevator )

آیا تاکنون در مورد آسانسور های دو طبقه اطلاعتی داشته اید ؟

با ما همراه باشید تا با این تکنولوژی کاربردی بیشتر آشنا شویم

یکی از تکنولوژی های بزرگ در صنعت آسانسور ، نصب آسانسور های دو طبقه یا Double  deck elevator  میباشد.

آسانسور دوطبقه به آسانسوری گفته می شود که در آن در یک چاه آسانسور ،  یک کابین روی کابین دیگر قرار می گیرد. این امر به مسافران در دو طبقه متوالی اجازه می دهد تا بتوانند به طور همزمان از آسانسور استفاده کنند و به طور قابل توجهی ظرفیت مسافر چاه آسانسور را افزایش می دهد.

چنین طرحی در ساختمان‌هایی که حجم ترافیک بالایی دارند بسیار کاربردی میباشد.

در آسانسورهای دو طبقه،در یک چاه آسانسور به طور همزمان یک کابین در طبقه زوج و کابین دیگر در طبقه فرد قرار میگیرد و انتقال مسافر با سرعت بسیار بیشتری صورت میگیرد.

در برج های بزرگ و بیمارستان ها که برای انتقال مسافران باید چندین لاین آسانسور قرار داشته باشد ، استفاده از تکنولوژی آسانسور دو طبقه منجر میشود فضای مرکزی ساختمان کمتر اشغال شود و در هر چاه آسانسور اندازه 2 کابین عملیات حمل مسافر انجام شود. 

در بسیاری از مکان هایی که از آسانسور جهت حمل خودرو ، برانکارد و … استفاده میشود، از این تکنولوژی استفاده میکنند تا از یک طبقه به عنوان کابین حمل مسافر و از طبقه دیگر به عنوان کابین حمل ماشین و … استفاد شود و جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در ساعت هایی که ترافیک کمتری در مسیر وجود دارد میتوانند یکی از طبقات آسانسور را خاموش کنند.

این نوع آسانسور ها با کاهش 67 درصدی فضای ساختمان ها و افزایش ظرفیت حمل و نقل تا 1.8 برابر ، گزینه بسیار مناسبی برای برج ها و بیمارستان ها میباشد.

مهمترین مزیت نصب آسانسور های دو طبقه به شرح ذیل است :

  1.  کاهش فضای اشغال شده در ساختمان
  2. افزایش ظرفیت حمل مسافر
  3. مصرف انرژی کمتر

اما به نظر شما پیکربندی آسانسور در این تکنولوژی به چه صورت است ؟

مقالات مارا دنبال کنید تا هر هفته به بررسی جزئی تر این نوع آسانسور بپردازیم.

آسانسورهای دو طبقه