«آسانسور فضایی ژاپن» از رویا تا واقعیت!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی آسانسور | آسانسور فضایی ژاپن

 

 

آسانسورهای غول پیکر برای پرتاب انسان به فضا

«آسانسور فضایی ژاپن» اسمی که این روزها زیاد می شنویم،اما آیا واقعا چنین چیزی امکان پذیر است؟ از منظر علمی چقدر احتمال دارد روزی انسانها بتوانند با استفاده از آسانسورهای غول پیکر(درباره ایمنی آسانسورها بخوانید) به فضا سفر کنند؟

امروز این احتمال را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

چه کسی آسانسور فضایی را می سازد؟

محققان دانشگاه شیزوکای ژاپن و کمپانی اوبایاشی تصمیم دارند تا سال 2050 آسانسور فضایی ژاپن را بسازند. اما ایده این آسانسور از کجا آمد؟ اولین بار در سال 1960 این ایده مطرح شد. اما در آن زمان به دلیل نبود فناوری به فراموشی سپرده شد. تا اینکه در سال 1991با ساخت نانو لوله های کربنی در ژاپن این رویا دوباره در ذهنها زنده شد.

چرا نانو لوله کربنی ؟

زیرا در یک نانولوله کربنی استحکام کششی ۱۰۰ گیگا پاسکال است. این مقدار در سیم های فولادی ده بار کمتر است. در سال 2018 دانشمندان نانو لوله ای ساختند که تنها یک سانتی متر آن میتوانست وزن 160 فیل(800 تن ) را تحمل کند. این در حالیست که وزن این تکه سیم تنها 1.6 گرم بود.

ساخت نمونه آسانسور فضایی

پیش ساخت این آسانسور به تازگی در ژاپن مطرح شده است. این نمونه شامل مدارگردی با وزن 2.66 کیلوگرم است. این مدارگرد از دو مکعب ده سانتی تشکیل شده که به کابلی به طول ده متر از جنس کولار متصل هستند. سپس فناوری «مکعب ماهواره رباتیک خودکار فضایی متصل به سیم(STAR-C)» به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال میشود. نتایج این آزمایش می تواند تعیین کننده آینده آسانسورهای فضایی باشد.

فضای آزمایش

فضای آزمایش ارتفاع ده متری بین دو مینی ماهواره است. این مینی ماهواره ها به همراه 14 متر کابل جهت آزمایش به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد.

آسانسور فضایی ژاپن- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور فضایی ژاپن- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی