افتتاح ایستگاه مترو شهدای 17 شهریور خط 7 مترو تهران

ایستگاه 17 شهریور

افتتاح ایستگاه مترو شهدای 17 شهریور خط 7 مترو تهران در تاریخ 21 خرداد ماه سال 1401 ،همزمان با میلاد مبارک حضرت امام رضا (ع) و با حضور جناب آقای علیرضا زاکانی شهردار محترم تهران، جناب آقای مسعود درستی مدیریت محترم عامل متروی تهران ، جناب آقای سید مجتبی شفیعی معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و دیگر عوامل اجرایی در محل ایستگاه مترو 17 شهریور واقع در بلوار قیام خیابان 17 شهریور برگزار شد .

 در این افتتاحیه از تعداد 14 دستگاه پله برقی Heavy Duty  تولید شده توسط گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران نیز رو نمایی شد .

در این مراسم  جناب آقای زاکانی پس از سخنرانی در خصوص ایستگاه متروی خط 7 تهران ، از کلیه شرکت ها ونهاد هایی که در افتتاح این ایستگاه نقش بسزایی داشتند، از جمله گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران به عنوان تامین کننده پله برقی های این ایستگاه مترو ،  تقدیر و تشکر نمود و با تقدیر از جناب آقای احمد شاکری ، مدیریت محترم عامل گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران و اهداء لوح تقدیر به ایشان ، رضایتمندی خود را از کیفیت پله برقی های بهران ونیز نحوه عملکرد تیم فنی مجموعه بهران اعلام کردند.

ایستگاه متروی «شهدای 17 شهریور» یک خط درون‌شهری به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه  ، عمیق‌ترین خط مترو تهران و یک‌صد و چهل‌و‌سومین ایستگاه شبکه‌ی متروی تهران است.

این ایستگاه که در تقاطع بلوار قیام و خیابان ۱۷ شهریور واقع شده و چهارمین ایستگاهی است که در دوره‌ی مدیریت شهری آقای زاکانی افتتاح می‌شود. ایستگاه متروی ۱۷ شهریور در مرز مناطق ۱۴ و ۱۲ قرار گرفته و ایستگاهی تبادلی با خط ۶ به شمار می‌آید.

احداث این ایستگاه مترو در سال 1394 آغاز شد و تکمیل آن 9 سال به طول انجامید. افتتاح این ایستگاه در تحقق شعار کاهش فاصله شمال و جنوب تهران بسیار حائز اهمیت است.

 در راه‌اندازی این ایستگاه بیش از ۱۱۲ هزار مترمکعب خاکبرداری شده و ۴۵ هزار مترمکعب بتن‌ریزی صورت گرفته است. و به طور کل ۳۷۵ میلیارد تومان هزینه در این ایستگاه صورت گرفته است.

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران مفتخر است که باردیگر با تولید محصول باکیفیت ، توانست در پروژه های بزرگ ملی همچون خطوط مترو ، رضایت مقامات مطرح کشوری همچون شهردار محترم تهران و مدیریت محترم عامل مترو تهران را جلب نماید  .

اهدا لوح تقدیر آقای زاکانی
ایستگاه 17 شهریور

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی