سه آسانسور معروف دنیا که نمی شناسید!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی آسانسور | سه آسانسور عجیب دنیا

معروف ترین و جالب ترین آسانسورهای دنیا

دانستنی امروز درباره معروف ترین آسانسورهای دنیاست که نمی شناسید! با ما همراه باشید. 

شماره ی یک: آسانسور معروف لاسردا (Lacerda Elevator) در برزیل

لاسردا یک آسانسور شهری عمومی است که در سالوادور برزیل قرار دارد. کاربردی تر از این آسانسور وجود ندارد. کار این آسانسور وصل کردن ارتفاع پایینی شهر (Cidade Baixa) به قسمت بالایی شهر (Cidade Alta) سالوادور است. آسانسور لاسردا بین سال های 1869 تا 1873 ساخته شد. این آسانسور معروف دو برج دارد و دارای چهار کابین با ظرفیت27 نفر است. مدت زمان سفر 72 متری شما در آسانسور لاسردا تنها 30 ثانیه است! دانستی است که این آسانسور در 7 دسامبر 2006 توسط موسسه ملی میراث تاریخی و هنری (IPHAN) در فهرست میراث تاریخی برزیل ثبت شده است!

دانستنی معروف ترین آسانسور های دنیا- آسانسور معروف لاسردا (Lacerda Elevator) در برزیل - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
برج آسانسور لاسردا در سالوادور برزیل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

شماره ی دو: آسانسورهای لاکسور(Luxor) با شیب عجیب 40 درجه!

این آسانسورها در یک هتل به همین نام در ایالت لاس وگاس امریکا قرار دارند. نکته عجیب این آسانسور آن است که زاویه 90 درجه ندارد. آسانسورهای هتل لاکسور درحالی که شیب 39 درجه ای دارند، مسافران را جابه جا می کنند. بنابراین آسانسور ها در فضای اضلاع این هرم غول پیکر قرار گرفته اند. در قسمت نوک این هرم، نورافکنی قوی قرار دارد و در شب اطراف خود را بسیار روشن نگه می دارد. ایستگاه پایانی این آسانسورها نوک این هرم است.

دانستنی معروف ترین آسانسور های دنیا- آسانسورهای لاکسور(Luxor) با شیب عجیب 40 درجه- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
نمای بیرونی هتل لاکسور و شیب 39 درجه ی آسانسورهای آن- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

شماره ی سه: آسانسور hammet schwand سوییس بر فراز ابرها

این آسانسور که در برج بلند burgen stock قرار گرفته بلندترین آسانسور فضای باز اروپا است. دانستنی است که آسانسور هامت مسافران را از یک ایستگاه شبانه روزی زیر زمینی! تنها در عرض یک دقیقه به بالای کوه! می رساند.
آسانسور hammet schwand در ارتفاع 3700 فوت از سطح دریا بر فراز دریاچه لوچرن و مناطق زیبای آن قرار گرفته است. و یکی از بهترین مناظر را در تمامی نقاط آلپ سوئیس فراهم می کند. با اینکه آسانسور هامت در سال 1905 ساخته شده است، توانسته با تغییر جنس و مدل از چوب به فولاد از هر دو جنگ جهانی جان سالم بدر ببرد. و همچنان یک جاذبه تاریخی جهانی باشد.

دانستنی معروف ترین آسانسور های دنیا- آسانسور hammet schwand سوییس بر فراز ابرها- گروه صنعتی آساسنور و پله برقی بهران
ایستگاه بالای کوه آسانسور هامت سوییس بر فراز ابرها- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

دانستنی های آسانسور- سه آسانسور معروف که نمی شناسید - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دانستنی های آسانسور- سه آسانسور معروف که نمی شناسید - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی