راهنمای انتخاب پله برقی | هرآنچه باید برای خرید پله برقی بدانید | گروه صنعتی بهران

راهنمای انتخاب پله برقی

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | مقالات پله برقی | راهنمای خرید پله برقی

 

نکات مهم برای خرید پله برقی که باید بدانید

در این مقاله می خواهیم شما را با نماتی که باید قبل از خرید پله برقی بدانید آشنا کنیم. راهنمای انتخاب پله برقی برای کسانی که می خواهند برای پروژه هایشان پله برقی خریداری کنند، بسیار مفید است. پله برقی ها عموما در فضاهای تجاری استفاده می شوند. بنابراین ممکن است محل قرارگیری آنها در میزان فروشتان موثر باشد. با ما همراه باشید.

راهنمای انتخاب پله برقی برای ساختمان ها

یک استراتژی کارآمد برای بالا بردن فروش و بازدید از مغازه‌ها، مسیر دادن به مشتری‌ها با استفاده از نصب و جایگذاری مناسب پله برقی در بهترین نقطه‌ی ساختمان و ایجاد شرایط ایده‌آل برای مشتری در جهت دسترسی به قسمت‌های مختلف ساختمان است.

داشتن یک پله‌ برقی زیبا، متناسب و پر زرق‌وبرق یک ویژگی عالی برای ساختمان شما به حساب می‌آید. اما به خاطر داشته باشید که در کنار زیبایی، پله برقی شما باید از ایمنی مطلوبی برای جابه‌جایی افراد برخوردار باشد. تمامی شرکت‌های سازنده پله برقی موظف هستند که به استاندرادهای جهانی ایمنی این وسیله پایبند باشند. در هنگام نصب پله برقی نیز باید به نکاتی مانند صفحات پله، حسگرهای هشدار دهنده گیر یا ترمز و همچنین دکمه استپ اضطراری توجه کنید. بهتر است درباره نکات ذکر شده با مهندس معمار ساختمان گفت‌وگو کنید تا از انجام صحیح آن‌ها در هنگام نصب اطمینان حاصل نمایید.

رعایت هارمونی پله با دکوراسیون داخلی محل نصب نیز لازم است مورد توجه قرار گیرد. معماران و طراحان داخلی می توانند طیف وسیع و متنوعی از سلایق و رنگ ها را برای دستگیره و حفاظ های پله انتخاب نمایند.

همچنین انتخاب بهترین مکان در ساختمان برای کنترل ترافیک استفاده از پله برقی، اهمیت بسیار زیادی دارد.

درباره پله برقی بیشتر بدانید:

 

آسانسور-و-پله-برقی- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور-و-پله-برقی- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

ابعاد پله برقی

ابعاد پله برقی نیز یکی از مهمترین مولفه ها در خرید پله برقی است. برای تعیین ابعاد پله برقی لازم است، به عرض و شیب مجاز توجه شود.

عرض : عرض معمولا ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود. همچنین عرض های ۴۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ سانتی متر نیز در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

شیب : زاویه بین مسیر حرکت با راستای افق را شیب می نامند. معمولا پله های برقی دارای شیب ۳۰ و ۳۵ درجه می باشند. البته در مواردی امکان استفاده از شیب های دیگر نیز وجود دارد.

جمع بندی

با راهنمای انتخاب پله برقی می توانید پله برقی مناسب پروژ خود را با امینان انتخاب کنید. در آخر به ویژگی های یک پله برقی خوب اشاره می کنیم:

  • حرکت روان با سرعت مطلوب
  • مصرف انرژی بهینه
  • ایجاد سر و صدای کم در هنگام حرکت
  • استاندارد بالا در کیفیت ساخت
  • استاندارد بالا در میزان امنیت
  • استفاده از آلیاژها و مواد ضد خوردگی در ساخت قطعات
  • عملکرد اتوماتیک قابل اعتماد
  • اندازه‌ی کاملا استاندارد در اندازه‌‌ی پله‌ها، ارتفاع هر پله، عرض پله و محافظ پله
  • ریل متحرک محافظ پله به گونه‌ای طراحی شده باشد که از انگشتان مراقبت کند
  • پس از بروز کوچک‌ترین اختلالی پله برقی به صورت خودکار از حرکت بایستد

در گروه صنعتی بهران می توانید با استفاده از مشاورین با تجربه ما در حوزه آسانسور و پله برقی پکیج مناسب پروژه تان را انتخاب و خریداری نمایید.

 

 

آسانسور-و-پله-برقی- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور-و-پله-برقی- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

لرزش کابین آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
علت لرزش کابین آسانسور

در طراحی و انتخاب آسانسور یکی از آیتم‌ های اصلی احراز کیفیت، بالا بودن ایمنی آن است که شامل موارد متعددی می‌شود. یکی از نشانه های کاهش ایمنی آسانسور بروز لرزش و صدا در کابین آسانسور بوده که در طولانی مدت سبب خرابی آسانسور و مشکلات ناشی از آن می‌شود تا جایی که ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

چاه آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
الزامات چاه آسانسور

آسانسورها بر حسب تعداد طبقات، ظرفیت و … دارای تحمل وزن متفاوتی هستند و برای طراحی ابعاد آن‌ها، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از بخش‌های مهم برای نصب آسانسور در یک ساختمان، چاله آسانسور است؛ رعایت و در نظر گرفتن ضوابط چاله آسانسور و استاندارهای مربوط به نصب آن الزامی و حیاتی است. در این مقاله درباره استاندارد و الزامات چاه آسانسور هر آنچه را که باید بدانید به شما می گوییم.

پله برقی دوچرخه - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی دوچرخه در تروندهایم نروژ

ترامپ “Trampe” یک پله برقی مخصوص حمل دوچرخه است که در Brubakken در تروندهایم نروژ قرار دارد. این پله برقی که گاها از آن با نام آسانسور دوچرخه یاد می شود، اولین و تنها آسانسور حمل دوچرخه در جهان بود که در آگوست 1993 افتتاح شد.

مراحل خرید آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
مراحل خرید آسانسور

مراحل خرید یک آسانسور خوب چیست؟ قدم اول در خرید آسانسور چیست؟ برای تامین آسانسور منزلمان باید از چه کسی کمک بگیریم؟ پاسخ سوالات شما در اینجا

کابین آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کابین آسانسور

کابین آسانسور معمولاً اتاقکی فلزی است که در بین یک فضای ریلی قرار می گیرد و همینطور از سیم بکسل و یا طناب فولادی برای جابجایی آن استفاده می شود. این اتاقک به صورت عمودی آویزان بوده و حرکت می کند. در این محفظه مسافر یا بار یا هر دو جای می گیرند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی