ریموت آسانسور | کنترل تردد در آسانسور | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

ریموت آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | مقالات آسانسور | ریموت آسانسور

 

 

ریموت آسانسور چیست و چه کاربردی دارد ؟

امروزه وجود مجتمع های چندین طبقه و یا به اصطلاح آسمان خراش ها افزایش پیدا کرده اند. برای راحتی در رفت و آمد به کارگیری آسانسورها ضروری است. گاهی اوقات ساکنین مجتمع به درستی از این بالابرها استفاده نمی کنند. در این شرایط ریموت آسانسور می تواند به کمک مدیران بیاید و از استفاده های بی جا نهایت جلوگیری را به عمل بیاورد. این ریموت ها با توجه به سیستم کنترل تردد، می توانند متفاوت باشند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. در ادامه مطلب به بررسی کامل تر این ریموت ها خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

پیش از آن درباره آسانسور بیشتر بدانید:

ریموت آسانسور؛ یک بستر برای سیستم کنترل تردد

همانطور که اشاره کردیم آسانسورها می توانند با کمک سیستم کنترل تردد مدیریت شوند. این سیستم ها در انواع مختلفی وجود دارند ولی چیزی که بسیار حائز اهمیت است، بستری بوده که برای آن ها فراهم شده است. بسترهای مختلفی وجود دارند که می توانیم از آن ها به مواردی همچون موبایل و NFC، کارت و تگ RFID، صفحه کلید و… اشاره داشته باشیم. یکی از برترین بسترها ریموت بالابر و یا آسانسور است که کاربردها و انواع مختلفی را از خود به نمایش می گذارد. در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 

ریموت آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ریموت آسانسور – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

آشنایی با انواع ریموت های آسانسور

اگر بخواهیم یک نگاه کلی داشته باشیم، می توانیم این وسیله را در دو دسته زیر جای دهیم:

  • ریموت کنترل رادیویی
  • ریموت کنترل IR

برای اینکه بتوان از آسانسور استفاده کرد و اجازه ورود و خروج را داشت، استفاده از ریموت های کنترل رادیویی و IR امکانپذیر است. این ریموت ها علاوه بر صادر کردن اجازه برای استفاده از آسانسور، این فرصت را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید به تردد از درب های ساختمان و مجتمع نیز بپردازید. شکل ظاهری هر کدام از ریموت ها با یک دیگر متفاوت بوده و در نحوه عملکرد نیز تفاوت هایی هر چند جزئی مشاهده می شوند.

کاربردها

این ریموت ها توانسته اند کاربردهای گوناگونی را به خود اختصاص دهند و شاید همین موضوع باعث شده است تا بتوانید به محبوبیت ویژه آن ها پی ببرید:

  1. به عنوان مثال مدیر ساختمان با کمک این ریموت ها می تواند آسانسور را قطع یا وصل کند. دلایل مختلفی نیز وجود دارند که مدیر تصمیم به انجام این کار می گیرد؛ جلوگیری از حمل اثاثیه منزل در بین این موارد جای داده می شود.
  2. از دیگر کاربردهای ریموت آسانسور فعال کردن کلیدهایی است که در داخل کابین قرار دارند. البته لازم به ذکر است که انجام این کار باید با برنامه ریزی قبلی انجام شود.
  3. برای اینکه بتوان کابین را از دیگر طبقات فرا خواند، استفاده از این ریموت ها بسیار کارساز است.
  4. همچنین می توان آسانسور را با کمک این ریموت ها VIP کرد تا مدیران بتوانند به صورت اختصاصی از آن استفاده کنند.
  5. برای اینکه بتوان طبقات را برای مهمان های یک مجتمع یا ساختمان آزاد کرد نیز استفاده از این ریموت ها در اولویت خواهد بود.
  6. از دیگر کاربردهای ریموت بالابر می توانیم به خارج کردن برخی طبقات از سرویس دهی اشاره کنیم.

ریموت آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ریموت آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی