طراحی و ساخت دستگاه تست کامب پلیت پله برقی توسط شرکت آسانسوروپله برقی بهران

طراحی تخصصی دستگاه تست کامب پلیت پله برقی در آزمایشگاههای آسانسور و پله برقی گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران، توسط مهندسین غیور ایرانی

عموماً پله برقی ها در قسمت هاي مختلف خود، داراي سیستمهاي ایمنی گونـاگون متشـکل از سنسـورها و میکروسوئیچ هایی هستند که درصورت بروز اختلال در عملکرد نرمال پله برقی، حرکت را متوقف کـرده و از خطرات و اتفاقات ناگوار بعدي جلوگیري می نمایند. یکی از این سیستمها، مکانیزم ایمنی کامب پلیت پله برقی است که داراي اهمیت بسیار زیادي نیز می باشد.

وظیفه این سیستم متوقف کردن پله برقی درصورت برخورد یک شیء خارجی و یا استپ هاي پله برقـی بـه شانه ای نصب شده در جلوي کامب پلیت و وارد شدن نیروي بیش از حد مجاز به آن، می باشد.

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران در سال 1399 موفق به طراحی و نصب اولین کامب پلیت ساخت

داخل با مکانیزم ایمنی دو جهته بر روي پله برقی هاي سخت کار خود شد. این سیستم قادر به حس کردن حرکت کامب پلیت در دو جهت افقی و عمودی (دوران حول انهتاي کامب پلیت)بوده و درصورت وارد  شدن نیروي بیش از حد مجاز به آن در هر یک از این جهات، پله برقی را متوقف می کند.

 براي اطمینان از عملکرد صحیح مکانیزم دستگاه های طراحی شده ، ابتدا مدلهاي کامپیوتري دقیق آماده شد و سپس تحلیل هاي استاتیکی و دینامیکی بر روي آن صورت گرفت .

بعد از انجام تحلیل هاي کامپیوتري و نهایی شدن طرح، دستگاه تست عملی کامب پلیت براي اولین بار در کشور، بصورت اختصاصی توسط مهندسین گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران طراحی و ساخته شد . این دستگاه که با مقیاس 1:1 نسبت به سازه پله برقی و محل نصب کامب پلیت بر روي آن ساخته شده، عملکرد کامب پلیت را بصورت واقعی شبیه سازي می کند. در این شبیه سازي با استفاده از دو جک پنوماتیکی در دو جهت افقی و عمودي به کامب پلیت نیروي فشاري وارد شده و اندازه نیروي هاي عملکردي دقیق که در جلوي جک ها نصب شده اند، ثبت می گردد و نهایتاً  مکانیزم توسط دو نیروسنج فشاري بصورت خروجی بر روي نمایشگر دیجیتالی دستگاه نشان داده می شود.

شرکت آسانسور و پله برقی بهران

 

دستگاه کامب پلیت
دستگاه کامب پلیت گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران (کیفیت محصول تولید شده تضمین می شود

پیشنهادات مرتبط

موتور گیرلس آسانسور بهران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع موتور آسانسور

به طور کلی موتورهای آسانسور دو دسته هستند. البته این انواع موتور آسانسور را نباید با انواع آسانسور اشتباه گرفت. همانطور که در مقاله انواع آسانسور گفتیم، آسانسور 5 نوع دارد. ما در این مقاله درباره انواع موتور آسانسورهای کششی صحبت می کنیم. که رایج ترین نوع آسانسور در کشور ایران است.

هوم لیفت - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور خانگی

امروز می خواهیم درباره آسانسور خانگی صحبت کنیم. حتما شما هم نام آن را زیاد شنیده‌اید. اما آسانسورهای خانگی چه تفاوتی با سایر آسانسورها دارند؟ چرا در ایران کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ آیا نحوه کارکرد آنها نیز متفاوت است؟ به تمام سوالات شما در این مقاله پاسخ داده‌ایم. با ما همراه باشید.

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
سقوط آسانسور

هیچ کاری نیست که در هنگام سقوط آسانسور انجام دهید! در واقع تمام کاری که لازم است باید قبل از آن انجام شود. اینکه می گویند در هنگام سقوط آسانسور دراز بکشید یا روی کیف تان بنشینید کاربردی نیستند.

آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران

آزمایشگاه از بروزترین تجهیزات و کادری مجرب بهره مند است. آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران توانایی انجام انواع آزمون های مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقی را دارا می باشد.