وحشتناکترین آسانسورهای دنیا کدامند؟ - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

وحشتناک ترین آسانسورهای دنیا که هرگز فراموش نخواهید کرد!!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی آسانسور | وحشتناک‌ترین آسانسورهای دنیا

 

وحشتناک ترین آسانسورهای دنیا کدامند؟

امروز با وحشتناکترین آسانسورهای دنیا در دانستنی آسانسور بهران آشنا شوید! چه چیزی باعت می شود یک آسانسور وحشتناک باشد؟ آیا کسی از این آسانسورها استقبال می کند؟

آسانسور سنت لوییس میسوری؛ یکی از وحشتناکترین آسانسورهای دنیا!

مشخصات آسانسور سنت لوییس 

مهندس افسانه ای، ریچارد براوزر، این آسانسور را در طول دو هفته ساخته است. آسانسور سنت لوییس که به طاق دروازه نیز معروف است در ارتفاع 192 متری قرار دارد. ویوی داخلی این آسانسور افق 50 کیلومتری رودخانه میسیسیپی است. این آسانسور دارای 8 واگن 5 نفره است. اگر چه آسانسور در قوس قرار دارد اما در طول سفر تمام مسافران در حالت راحت و مناسبی هستند. آسایش در سفر به علت ساختار ویژه کابین و گشتاور این آسانسور است. کل زمان سفر در این آسانسور 7 دقیقه است. ( درباره ایمنی آسانسورها بخوانید.)

طاق دروازه سنت لوییس میسوری- بهران آسانبر-دانستنی-وحشتناکترین
طاق دروازه سنت لوییس میسوری- بهران آسانبر

آسانسور بیلانگ پارک‌جنگلی ژانگجیاجی

مشخصات آسانسور

جاذبه گردشگری حیرت انگیز پارک جنگلی ژانگجیاجی، یک آسانسوربسیار مرتفع است که به شکل یک آسمان خراش ساخته شده است. آسانسور بایلونگ (Bailong) در سال 2002 راه اندازی شد و 326 متر ارتفاع دارد. آسانسور بایلونگ رتبه بلندترین آسانسور را در گینس دارد. شما تنها در دو دقیقه مسیر طولانی زمین تا نوک قله را طی می کنید. میتوانید دلهره سرعت و مسیر آسانسور را احساس کنید؟

نمای آسانسور بایلونگ از بالا- بهران آسانبر- دانستنی- وحشتناکترین
نمای آسانسور بایلونگ از بالا- بهران آسانبر

آسانسور لابی هتل رادیسون بلو برلین

مشخصات آسانسور

فرض کنید در یک محفظه ی شیشه ای در میان یک میلیون لیتر آب قرار دارید. در حالیکه 72 گونه ماهی و بیش از 1500 ماهی آب شور را تماشا می کنید. بله اینجا همان آسانسور لابی هتل رادیسون بلو برلین است! اگر میخواهید میزان وحشتناک بودن آن را تصور کنید به حادثه روز 25 آذر 1401 فکر کنید؛ روز انفجار مهیب آسانسور «آکوادم» در هتل مجلل رادیسون بلو. خرابی که این انفجار به جا گذاشت دیدنی است! می توانید عکس خیابان را بعد از انفجار مهیب این آکواریوم مشاهده کنید. لازم به ذکر است که بعد از این حادثه متاسفانه تمام 1500 ماهی آب شور این آکواریوم تلف شدند.

میزان خسارت پس از انفجار آکواریوم آسانسور رادیسون بلو در خیابان جلوی این هتل- بهران آسانبر- دانستنی- وحشتناکترین
میزان خسارت پس از انفجار آکواریوم آسانسور رادیسون بلو در خیابان جلوی این هتل- بهران آسانبر

آسانسور رادیسون بلو در برلین
آسانسور رادیسون بلو در برلین قبل از تخریب و انفجار آکواریوم.

پیشنهادات مرتبط

قدمت آسانسور در ایران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا !

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

آسانسور فوق سریع - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ده آسانسور فوق سریع دنیا

می خواهیم شما را با سریع ترین آسانسورهای جهان آشنا کنیم. این آسانسورها درنقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند. اما به طور خلاصه می توان گفت سریع ترین آسانسورهای دنیا در آسیا واقع شده‌اند.

بالابر چیست - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.