پله برقی زیر آب! | با عجیب ترین پله برقی جهان آشنا شوید | بهران آسانبر

پله برقی زیر آب !

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی های پله برقی | پله برقی زیر آب

 

پله برقی عجیب زیر میلیون ها لیتر آب در چین

شاید شما هم با خودتان بگویید امکان ندارد بتوان پله برقی را زیر آب ساخت ! و از آن عجیب تر اینکه بالغ بر 22 سال هم از آن استفاده کرد! این پله برقی تا به حال بیش از یک میلیون نفر را زیر آب برده است. برای آشنایی بیشتر با پله برقی زیر آب با ما همراه باشید.

 

پله برقی زیر آب - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی زیر آب – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پله برقی زیر آب کجا قرار دارد؟

پله برقی زیر آب آکواریوم شانگهای، یک تکنولوژی مدرن در زیر آب‌ها است که در قلب شانگهای چین قرار دارد. بزرگترین پله برقی زیر آب در دنیا، یک سفر منحصر به فرد را از طریق یک تونل زیر آب فراهم می‌کند. مسافران در این تونل می‌توانند طیف متنوعی از موجودات آبزی را مشاهده کنند و از نزدیک با آن‌ها آشنا شوند.

عجیب ترین و متفاوت تری پله برقی دنیا، پله برقی است که از میان آکواریوم اقیانوسی شانگهای می گذرد.

 

پله برقی زیر آب - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی زیر آب – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

بزرگترین آکواریوم اقیانوس جهان

آکواریوم اقیانوس شانگهای یکی از پیشرفته‌ترین آکواریوم‌های جهان است که دارای یک تونل بزرگ ۱۶۸ متری است و می‌توان از آن بعنوان طولانی‌ترین آکواریوم جهان نام برد. بخش‌های مختلف این آکواریوم شامل بخش‌های: بیولوژکی، زیر مجموعه آسیا، آمریکای جنوبی، استرالیا، آفریقا، آب‌های سرد، دریای قطبی و اعماق اقیانوس هستند.

آکواریم اقیانوسی شانگهای چین بزرگترین آکواریم دریایی در آسیا است. مساحت این آکواریوم بالغ بر ۱۳ هزار متر مربع در فضای ۲۰ هزار متر مربعی است. آکواریم اقیانوس شانگهای ۴ تونل زیر آبی دارد که با زاویه دید ۱۸۰ یا ۲۷۰ درجه ای اجازه تماشای حیات وحش دریایی را می دهد. بازدید کنندگان از طریق این تونل طویل صخره های ساحلی ، اقیانوس باز، غار کلپ ، کوسه یارو ، و صخره های مرجانی را می توانند نظاره گر باشند.

بزرگترین آکواریوم اقیانوس جهان کجاست؟

این آکواریوم در ناحیه تجاری «لوجی‌آزویی» واقع در «پودونگ» شانگهای قرار داشته و یکی از بزرگترین آکواریوم‌های دریایی جهان با مساحتی بیش از ۲۰۵۰۰۰ مترمربع محسوب می‌شود. آکواریوم اقیانوس شانگهای دارای ده هزار گونه نادر از آبزیان سرار جهان از آب های شیرین و شور می باشد. همچنین این امکان را به شما می دهد که در اعماق اقیانوس به غواصی و تفحص بپردازید. آکواریوم اقیانوس شانگهای به ۹ قسمت با مجموعه ای از بیش از ۴۵۰ گونه و از آبزیان از ۵ قاره و ۴ اقیانوس تقسیم شده است. جالب است بدانید آکواریوم شانگهای را با هزینه ۵۰ میلیون دلار ساخته اند. از زمان تاسیس آن در سال ۲۰۰۲ تا به امروز، بالغ بر یک میلیون بازدید کننده داشته است.

 

پله برقی زیر آب - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی زیر آب – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

طولانی ترین تونل آکواریومی جهان

همچنین آکواریوم اقیانوس شانگهای طولانی‌ترین تونل آکواریومی زیر اقیانوس جهان با طول ۱۵۵ متر محسوب می شود. در بخشی از این فضا پله های برقی تعبیه شده است که از روشنایی محیط با پله برقی وارد دنیای آکواریوم و دنیای زیر آب می شوید.

پله برقی زیر آب - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی زیر آب - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

لرزش کابین آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
علت لرزش کابین آسانسور

در طراحی و انتخاب آسانسور یکی از آیتم‌ های اصلی احراز کیفیت، بالا بودن ایمنی آن است که شامل موارد متعددی می‌شود. یکی از نشانه های کاهش ایمنی آسانسور بروز لرزش و صدا در کابین آسانسور بوده که در طولانی مدت سبب خرابی آسانسور و مشکلات ناشی از آن می‌شود تا جایی که ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

چاه آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
الزامات چاه آسانسور

آسانسورها بر حسب تعداد طبقات، ظرفیت و … دارای تحمل وزن متفاوتی هستند و برای طراحی ابعاد آن‌ها، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از بخش‌های مهم برای نصب آسانسور در یک ساختمان، چاله آسانسور است؛ رعایت و در نظر گرفتن ضوابط چاله آسانسور و استاندارهای مربوط به نصب آن الزامی و حیاتی است. در این مقاله درباره استاندارد و الزامات چاه آسانسور هر آنچه را که باید بدانید به شما می گوییم.

پله برقی دوچرخه - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی دوچرخه در تروندهایم نروژ

ترامپ “Trampe” یک پله برقی مخصوص حمل دوچرخه است که در Brubakken در تروندهایم نروژ قرار دارد. این پله برقی که گاها از آن با نام آسانسور دوچرخه یاد می شود، اولین و تنها آسانسور حمل دوچرخه در جهان بود که در آگوست 1993 افتتاح شد.

مراحل خرید آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
مراحل خرید آسانسور

مراحل خرید یک آسانسور خوب چیست؟ قدم اول در خرید آسانسور چیست؟ برای تامین آسانسور منزلمان باید از چه کسی کمک بگیریم؟ پاسخ سوالات شما در اینجا

کابین آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کابین آسانسور

کابین آسانسور معمولاً اتاقکی فلزی است که در بین یک فضای ریلی قرار می گیرد و همینطور از سیم بکسل و یا طناب فولادی برای جابجایی آن استفاده می شود. این اتاقک به صورت عمودی آویزان بوده و حرکت می کند. در این محفظه مسافر یا بار یا هر دو جای می گیرند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی