مدیر بازرگانی شرکت جم ایتالیا می گوید بهران تنها نماینده انحصاری ما در ایران هست و خواهد بود. انزو برتولا در گفتگویی با اتاق خبر شرکت آسانسور و پله برقی بهران گفت شرکت بهران با امضای این قرار جدید همچنان تنها توزیع کننده و ارائه دهنده محصولات جم ایتالیا در ایران باقی خواهد ماند. وی در ادامه افزود "برای من بهران همانند جم است زیرا مدیران بهران درست مانند ما فکر می کنند. اگر بخواهم کمی فنی تر صحبت کنم باید بگویم که در بهران من تیمی حرفه ای را می بینیم که دارای سال ها تجربه تخصصی است و در کنار کنترل کامل بر بازار ایران دیدی بین المللی را در زمینه صنعت آسانسور دنبال می کند."

مدیر بازرگانی شرکت جم ایتالیا می گوید شرکتش نماینده فرهنگی ایتالیا، شهروندانش و محصولات آن در بازارهای جهانی است.

انزو برتولا روز دوشنبه 29 خرداد 1396 در مصاحبه ای با اتاق خبر شرکت آسانسور و پله برقی بهران گفت "وقتی افراد به جم فکر می کنند در واقع آنها روح واقعی ایتالیا، محصولات این کشور و شهروندان آن را حس می نمایند."

برتولا افزود "در خصوص مشتریان، عاملیت ها و شرکای ما باید بگویم که آنها عمیقا احساس می کنند که در حال همکاری با کشور ایتالیا هستند. جم از دید آنها تنها یک قطعه فلز نیست و این موفقیت شرکت ما را در تبدیل شدن به و انگاشته شدن به عنوان نماینده فرهنگی ایتالیا ثابت می کند. جم به معنای واقعی کلمه یک شرکت ایتالیایی است زیرا سهامداران آن تماما ایتالیایی هستند و این شرکت تنها از مواد خام ایتالیایی، نیروهای ایتالیایی و متخصصین ایتالیایی بهره می گیرد."

وی در ادامه با اشاره به نگرش شرکتش در ارائه اطلاعات مورد نیاز به مشتریان گفت کیفیت داشتن مشاوره ای مناسب با مشتریان از جمله ارزش هایی است که شرکت جم توامان از 12 سال پیش تاکنون بر روی آن تاکید داشته است.

برتولا افزود مشتریان ایتالیایی و شرکای انحصاری این شرکت به جم به عنوان شریکی امن و مرجع فنی قابل اعتماد نگاه می کنند که در خود گروهی از افراد شایسته با دانش روز را جای داده است.

مدیر بازرگانی شرکت جم ایتالیا تاکید کرد که جم متولد شده تا به شریکی قابل اطمینان برای شرکا و مشتریان تبدیل گردد. برای نیل به این هدف، شرکت جم رابطه دو سویه ای را با مشتریان، عاملیت ها و شرکای خود ترتیب داده تا بدین وسیله به جمع آوری ایده هایی بپردازد که در ذهن آنان در حال گسترش است.

برتولا با اشاره به بازخوردهایی که مشتریان آنها را با شرکت جم به اشتراک می گذارند گفت، "این بازخوردها غذا و آب ما هستند و ما آنها را برای اهداف روزانه خود احتیاج داریم." وی افزود "در شرکت جم ... تبادل اطلاعات نقطه آغازین همه روندهای تولیدی است و این مسئله به ما کمک می کند تا بدانیم در مرحله بعد چه باید انجام دهیم تا بهتر از قبل شویم."

برتولا اذعان داشت در دو سال گذشته اطلاعات جمع آوری شده از بازارهای مختلف در سطح جهان ما را در طراحی و راه اندازی دو محصول جدید یاری کرده است.  

وی افزود شرکت جم همچنین بر آن است تا محصول جدید دیگری را در نمایشگاه سه روزه اینترلیفت 2017 آلمان که از 25 مهرماه 1396 شروع به کار خواهد کرد ارائه می کند.

در قسمتی دیگر از مصاحبه، مدیر بازرگانی شرکت جم ایتالیا گفت شرکتش در طول فعالیت تجاریش با موفقیت حضور خود را در بازارهای جهانی به خصوص ایران گسترش داده است.

انزو برتولا گفت، "اجازه دهید صادق باشم. ما شرکت خیلی بزرگی نیستیم اما توانسته ایم در بسیاری از بازارهای جهانی، از آمریکای جنوبی تا اروپا و از خاورمیانه تا خاور دور، حضور داشته باشیم. در برخی بازار ها بیشتر و در برخی کمتر ... ما هر کجا که باشیم تاثیر خود را بر جای خواهیم گذاشت زیرا مشتریان ما، ما را به واسطه هدفمان می شناسند: ارائه بهترین کیفیت با بهترین سرویس. در واقع باید گفت ما هر کجا که باشیم تاثیر خود را بر بازارها مثلا بازار ایران خواهیم گذاشت."

برتولا با اشاره با اندازه بازار ایران گفت "این بازار یکی از بزرگترین بازارها در منطقه خاورمیانه است. این بازار قادر است با سایر بازارهای منطقه رقابت کند و به نظر من بازار ایران در این میان بزرگترین است."  

وی افزود "از دید جم، ایران مهمترین بازار در منطقه خاورمیانه است زیرا ما در این بازار با شرکتی همکاری می کنیم که بهترین، حرفه ای ترین، فنی ترین و قدرتمندرین سازمان در نوع خود است؛ شرکت آسانسور و پله برقی بهران. بازار ایران برای ما بسیار مهم است زیرا ما این بازار را همچون خانه خود می بینیم."

وی ادامه داد "هرگاه به ایران می آیم و هرگاه ایمیلی از شرکت آسانسور و پله برقی بهران دریافت می کنم و یا هرگاه با یکی از مدیران این مجموعه صحبت می نمایم درست مانند آن است که در حال گفتگو با یکی از اعضای خانواده خود باشم. احساس می کنم بهران خانه من است. برای من بهران همانند جم است زیرا مدیران بهران درست مانند ما فکر می کنند. اگر بخواهم کمی فنی تر صحبت کنم باید بگویم که در بهران من تیمی حرفه ای را می بینیم که دارای سال ها تجربه تخصصی است و در کنار کنترل کامل بر بازار ایران دیدی بین المللی را در زمینه صنعت آسانسور دنبال می کند. صادقانه باید بگویم که اگر به ده سال پیش بنگرم نمی توانم راه حلی بهتری به جز بهران را ببینم."  

برتولا افزود "شرکت آسانسور و پله برقی بهران به تازگی قرداد نمایندگی انحصاری خود را با شرکت جم تمدید کرده که بر این اساس بهران تنها نماینده انحصاری شرکت جم در ایران باقی خواهد ماند. بهران شرکتی است که به محض آنکه ما دریافتیم می تواند بهترین شریک در ایران برای ما باشد با آن وارد مذاکره شدیم. از آن زمان تاکنون، ما دائما به یکدیگر کمک می کنم، همدیگر را یاری می نماییم و پیشنهاداتی را به یکدیگر ارائه می دهیم آن هم تنها به یک دلیل: برای آنکه بتوانیم به بازار بهترین راه حل با بهترین قیمت را ارائه دهیم."

وی قبل از اشاره به بازار محصولات تقلبی و تاثیر آن بر روی روند همکاری میان بهران و جم گفت "از این رو می توانیم بگوییم که ما تا حد بسیاری توانسته ایم بر روی این بازار تاثیر بگذاریم. ما بر روی این صنعت تا زمانی که گیربکس ها جای کار دارند تاثیرخواهیم گذاشت و این بدان معنا است که ما رد پایی از خود در این صنعت به جا گذاشته ایم."

وی در ادامه افزود "ما می دانیم که توانسته ایم بر روی رقبای خود تاثیر بگذاریم و این واقعیت از آنجا معلوم است که آنان اقدام به انجام کپی برداری از محصولات ما کرده اند. وقتی از محصول شما کپی برداری می شود این بدان معنا است که شما در مسیر درست قرار دارید. این بدان معنا است که ایده شما ایده درستی است. این بدان معنا است که شما برنده اید."

وی در ادامه افزود "اما هنگامی که محصول شما صد در صد مورد کپی برداری قرار می گیرد این بدان معنا است که ممکن است به شما آسیبی جدی وارد گردد. این روند کاملا مغایر آن چیزی است که شما در مورد اول که به آن احساس غرور می کردید مواجه شده اید."

برتولا ادامه داد "برای متوقف ساختن این جریان، ما برخی سیاست ها را برای محافظت از نشان تجاری خود به کار بسته ایم. ثبت لوگو، ثبت نشان تجاری و حتی رنگ های سازمانی شرکت  جم آن هم به صورت رسمی در وزارتخانه ها و یا سازمان های مربوطه در کشورهایی که ما در آنها بازارهایی داریم یکی از آن سیاست ها است. رصد مسیر انتقال یک محصول از درب کارخانه تا مشتری نهایی نیز یکی دیگر از سیاست های کارآمد است. در روش سوم ما از هولوگرام های دیجتالی استفاده می کنیم که به وسیله آنها مشتریان می توانند اصالت کالا را در وب سایت ما چک کنند." 

برای خواندن مصاحبه به انگلیسی اینجا کلیلک کنید.