گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران آسانبر

بازدید مدیرعامل متروی تهران از گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران آسانبر

جناب آقای مهندس مسعود درستی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مترو تهران (شرکت راه‌ آهن شهری تهران و حومه)، به همراه  جناب آقای مهندس یوسفی، مشاور و مجری خط هفت متروی تهران و جناب اقای مهندس هرمزی، از مدیران ارشد مجموعه‌ی متروی تهران روز پنج‌شنبه (29 اردیبهشت‌ماه) در کارخانه‌ی گروه صنعتی بهران در شهرک صنعتی پرند حضور یافتند و پس از برگزاری جلسه با جناب آقای احمد شاکری، مدیرعامل گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران آسانبر، از بخش‌های مختلف بازدید کردند.

در این جلسه درباره‌ی تولیدات بهران، دستاوردهای این گروه صنعتی و بومی‌سازی تکنولوژی در حوزه‌ی آسانسور و پله‌برقی بحث و تبادل نظر شد. در ادامه نیز از خطوط تولید موتورهای گیربکس و گیرلس آسانسور، پله‌برقی، گاورنر، در‌های آسانسور، سالن ریخته‌گری، سالن ماشین‌کاری، طرح توسعه‌ی بهران، آزمایشگاه بهران و برج تست آسانسور و پله‌برقی بازدید به عمل آمد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران در بازدید از سالن تولید موتور گیربکس آسانسور گفت: گروه صنعتی بهران آسانبر با هدف دستیابی به ساخت کلیه ی قطعات آسانسور و پله برقی توانسته است به عنوان تولید کننده ایرانی به نحو احسنت در مسیر بومی سازی این تکنولوژی قدم بردارد و در بحث تحقیق‌ و ‌توسعه، تولیدات و بازاریابی نیز عملکرد بسیار خوب و قابل تقدیری را داشته است .

آقای مهندس درستی همچنین درباره‌ی عملکرد محصولات گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران در خطوط تازه ‌تاسیس متروی تهران گفت: با توجه به این امر که خطوط مترو تهران ،جز مناطق با ترافیک بالا محسوب میشود ، کیفیت محصولات بهران و خدمات رسانی شرکت بهران آسانبر قابل تقدیر میباشد .

جناب آقای مهندس هرمزی، از مدیران ارشد متروی تهران نیز در حاشیه‌ی این بازدید گفت: بهران همواره به عنوان تولید کننده پیشرو در جمهوری اسلامی ایران ، در تلاش بوده تا این افتخار را به صورت همیشگی حفظ نماید. گروه صنعتی بهران به عنوان تولیدکننده‌ بومی در کشورمان ، با تلاش شبانه روزی توانسته است به مجموعه ای بسیار گسترده و قابل تقدیر تبدیل شود . در حال حاضر، محصولات بهران به لحاظ کیفیت نه تنها با شرکت‌های خارجی برابری می‌کند بلکه در برخی موارد از آنها پیشی می‌گیرد.

در پایان این بازدید، جناب آقای مهندس یوسفی، مشاور و مجری خط هفت متروی با اشاره به سابقه‌ی فعالیت متروی تهران با بهران‌ آسانبر گفت: فعالیت گروه صنعتی بهران آسانبر در مقایسه با گذشته، بسیار گسترده تر شده و کیفیت محصولات این شرکت مورد تایید و تقدیر میباشد

ایشان در خصوص مهمترین ویژگی تولیدات بهران افزود :  همگام‌شدن با تکنولوژی روز دنیا  با توجه به مهندسی قطعات  از جمله ویژگی های بارز محصولات بهران میباشد که این عوامل موجب شده است تولیدات این گروه صنعتی از کیفیت بالا و متناسب با استانداردهای روز دنیا برخوردار باشند .

bazdid modir metro tehran
bazdid modir metro tehran
bazdid modir metro tehran
بازدید مدیر عامل متروی تهران از گزوه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران آسانبر

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی