هر آنچه درباره آسانسور باید بدانید! | خرید آسانسور | قیمت آسانسور | بهران آسانبر

هر آنچه باید بدانید!!!

آسانسور یا آسانبر در واقع یک ماشین الکترومکانیکی است. این ماشین به صورت عمودی حرکت می کند تا اشخاص و کالاها را در طبقات یک ساختمان جابجا کند. اکثر آسانسورهای مدرن توسط موتورهای الکتریکی کار می کنند. این موتورها از وزنه تعادل و سیستم کابلی کمک میگیرد. گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران بزرگترین تولیدکننده آسانسور و پله برقی در خاورمیانه است. همچنین بزرگترین وارد کننده برندهایی همچون زیلابگ آلمان، دتوایلر سوییس، نرگیز ترکیه، مارازی ایتالیا و ساسی اسپانیا و ایتالیا نیز می باشد. 

آسانسور |قیمت | خرید بهران

انواع آسانسور

قیمت خرید آسانسور آسانبر

آسانسور های کششی

آسانسورهای کششی متداول ترین نوع آسانسور هستند. در این آسانسورها از موتورهای گیربکس یا گیرلس استفاده می شود.

آسانسورهای هیدرولیک

نیروی محرکه این آسانسور ها از طریق جک هیدرولیکی تامین می گردد. به‌ طور کلی آسانسور های هیدرولیکی دارای بخش های ساده ای هستند. ازجمله این‌ بخش ها می‌توان به مخزن روغن، برد کنترل، پاور یونیت برای پمپاژ نمودن روغن و ... اشاره کرد.

آسانسورهای پنوماتیک

این آسانسورها بر اساس اصل فشار صعودی تولید شده اند. آسانسور پنوماتیک ترکیبی است از یک سیلندر مدور عمودی صاف از جنس ورق های شفاف یا رنگی پلی کربنات، با یک کابین کواکسیال که حرکت این کابین در جهت بالا و پائین از طریق مکش و فشار هوا انجام می شود.

آسانسورهای مغناطیسی

آسانسورهای مغناطیسی، مخصوص ساختمان هایی است که چندین طبقه دارند و بسیار بزرگ هستند. لازم به ذکر است که این آسانسورها می توانند در جهت های جدیدی همچون: قطری و افقی، حرکت کنند!

آسانسورهای هیبریدی

از آسانسور هیبریدی در ساخت و نصب آسانسورهای مسکونی و آسانسورهای سفارشی کارآمد در مصرف انرژی مانند آسانسور های ویلچر خانگی استفاده می شود. موتور به عنوان منبع اصلی از باتری، سوخت های احتراقی و یا برق استفاده می کند.

خدمات آسانسور

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های هر آسانسور خدمات پس از فروشی است که از شرکت تولید کننده آن دریافت می کنید. امروزه اکثر شرکت های مجری آسانسور قطعات خارجی را نیز گارانتی می کنند. اما پر واضح است که قطعات داخلی در دسترس تر هستند.

استاندارد آسانسور

اکثر افراد نمی دانند که استاندارد آسانسور دو مرحله دارد. اولین مرحله پس از نصب آسانسور است که استاندارد آسانسورتان را دریافت می کنید. اما مرحله بعدی استاندارد دوره ای است. این بخش از اهمیت ویژه ای برخودار است. علاوه بر نصب قطعات ایمن و دریافت استاندارد اولیه باید آسانسور به صورت دوره ای چک شود تا از کارکرد درست آن اطمینان حاصل شود.

ایمنی آسانسور

در ایمنی آسانسور ها سه بخش حائز اهمیت وجود دارد. ایمنی باید هم در نصب اسانسور، هم در نگهداری اسانسور و هم در قطعات آسانسور بکار رود. هر یک از این بخش ها نباشدشما آسانسور ایمن نخواهید داشت.

تعمیر آسانسور

قیمت خرید آسانسور آسانبر

بحث تعمیر آسانسور زمانی پیش می آید که قطعه ای از آسانسور شما خراب شده باشد یا در کارکرد آن اخلالی بوجود آمده باشد. در بازار ایران شرکت های مجری آسانسور معمولا تیمی جهت تعمیرات دارند. برخی نصاب های آسانسور نیز تاکید می کنند در صورت خرابی فقط با خود آنها تماس بگیرید. گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران تاکید می کند هر زمان که در روند کار محصولات تولیدی این شرکت مشکلی پیش آمد، ابتدا با پشتیبانی بهران هماهنگ کرده و سپس در حضور نصاب آسانسورتان، فرصتی را جهت بازدید هماهنگ نمایید . به این روش بهترین شکل پشتیبانی را حضور تمامی مشتریان عزیز ارائه خواهیم کرد.

بالاترین ایمنی آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرویس آسانسور

سرویس آسانسور

قیمت خرید آسانسور آسانبر

سرویس آسانسور همان طور که از نامش پیداست با بحث تعمیرات متفاوت است. سرویس دوره ای آسانسور از مواردی است که ایمنی آسانسور شما را تامین می کند. همانطور که خودروی شما نیازمند تعویض لنت و لاستیک و روغن است آسانسور نیز باید هر ماه یکبار توسط سرویسکار آسانسور حرفه ای بازدید شود. در این بازدید در صورت لزوم قطعات مصرفی آسانسور شما تعویض می گردد.

قیمت آسانسور

امروزه آسانسور های کششی پرکاربردترین و کم هزینه ترین آسانسورهای موجود در بازار ایران هستند. اما باید بدانید قیمت آسانسور به عوامل مهمی از جمله تعداد طبقات ساختمان مورد نظر، میزان ترافیک ساختمان، قطعات به کار برده شده اعم از اینکه خارجی یا داخلی باشند، مدل و اندازه کابین و نوع موتور استفاده شده دارد. به طور متوسط جهت نصب یک اسانسور با کیفیت باید مبلغی بین 160 تا 420 میلیون تومان، بسته به ابعاد و نوع آسانسور مورد نظر هزینه کنید.

خرید آسانسور

با بوجود آمدن فروشگاه های آنلاین در هر حوزه ای فرایند خرید بسیار آسان شده است. در حوزه خرید آسانسور هم این نکته صدق می کند. اما باید توجه کنید که فقط از سایت های دارای اینماد یا معتبر استفاده کنید.

ابعاد آسانسور

جهت خرید اسانسور باید ابعاد آسانسور مورد نظر و ابعاد فضای قابل استفاده را بدانید. پکیج های آسانسور بر اساس ابعاد ارائه شده ی شما تنظیم میگردند. تقریبا تمامی قطعات استفاده شده در آسانسور باید متناسب با چاه آسانسور شما انتخاب شوند. قطعاتی مانند موتور آسانسور، درب آسانسور، کابین آسانسور، ریل های راهنما، تعداد و طول سیم بکسل ها و ... همه و همه به ابعاد چاه آسانسور شما بستگی دارند.

قطعات آسانسور

چک لیست استاندارد آسانسور

کابین آسانسور

5/5
همان اتاقک آسانسور است این اتاقک ها باید از وزن سبک و استحکام بالایی برخوردار باشند. کابین های آسانسور انواع مختلفی دارند؛ کابین های استیل و پارانوما یا شیشه ای از پرکاربردترین آنهاست.

درب آسانسور

5/5
درب آسانسور یکی از مهمترین قطعات آسانسور به شمار می رود. این قطعه انواع مختلفی دارد. دربهای هر آسانسور به دو شکل اجرا می شود: تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک. در شکل نیمه اتوماتیک برای درب طبقه از درب لولایی استفاده میشود.

موتور آسانسور

5/5
موتور آسانسور بسته به نوع آسانسور انواع مختلفی دارد. که بسته به نوع کار آسانسور از دو نوع موتور آسانسور گیربکس و گیرلس استفاده می شود.

گاورنر آسانسور

5/5
امروزه گاورنرها قطعات حیاتی هستند. این قطعات به کمک پاراشوت از سقوط کابین جلو گیری می کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله گاورنر در این لینک مراجعه فرمایید.

ریل آسانسور

5/5
در مرحله اول محل قرار گیری سیستم آسانسور برای عملیات نصب، چاه آسانسور آهن کشی می گردد. برای اینکه کابین آسانسور از طریق کفشک ها بتواند در مسیری صاف و مستقیم رفت و آمد کند، از ریل های آسانسوری که شاخه های 5 متری هستند و به همدیگر متصل می گردند، استفاده می شود. این قطعات در واقع چهارچوب آسانسور را تشکیل می دهند.

سیم بکسل آسانسور

5/5
سیم بکسل ها کناف های پیچانده شده ی فولادی هستند. حتما سیستم قرقره را به خاطر دارید. سیم بکسل ها نقش نخ قرقره را بازی می کنند. در هر آسانسور حداقل از چهار رشته سیم بکسل استفاده می شود.

فلکه هرزگرد آسانسور

5/5
فلکه هرزگرد همان قرقره کششی است. وظیفه فلکه هرزگرد هدایت سیم بکسل هاست. این فلکه ها در دو نوع هرزه گرد معمولی و روملسی تولید می شوند. همچنین سایزها و شیارهای مختلفی دارند. فلکه هرزگرد بخشی از سیستم تعلیق آسانسور به حساب می آید.

تابلو فرمان آسانسور

5/5
تابلو فرمان ها همان سیستم فرمان دهنده به آسانسور هستند. این قطعات از اهمیت بالایی برخوردارند و باید در خرید آنها دقت زیادی به خرج دهید. یک تابلوفرمان نامناسب می تواند یک سیستم آسانسور حرفه ای را نابود کند.

تراول کابل آسانسور

5/5
تراول کابل رابط اصلی کابین آسانسور با تابلو فرمان است. به دلیل حساسیت بالای این قطعه می بایست از بهترین مواد اولیه و با بالاترین دقت ساخته شود. تراول کابل تمامی فرمان ها را از شسی ها به تابلوفرمان و بالعکس منتقل می کند.

بهران

قیمت خرید آسانسور آسانبر

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران با بیش از 30 سال سابقه در حوزه آسانسور و پله برقی یکه تاز عرصه صنعت آسانسور و پله برقی در خاورمیانه است. این گروه صنعتی از سال یک هزار و سیصد و شصت و هشت شمسی در کارگاهی کوچک آغاز به کار کرد. گروه صنعتی بهران با بکارگیری ایده های خلاقانه، مهندسی معکوس بهترین برندهای روز دنیا در ساخت محصولات، تلاش و کوشش و اتحاد و همبستگی مدیران و پرسنل توانسته است قدمی بزرگ در رشد صنعت آسانسور و افزایش کیفیت، نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه و آسیا بردارد.

درخواست مشاوره آنلاین

تضمین ایمنی محصولات

آسانسور و پله برقی بهران با استفاده از پیشرفته ترین فناوری روز دنیا و نیز با توجه به استانداردها و الزامات بین المللی تولید می شود. تا علاوه بر صرفه اقتصادی، دارای کیفیت مطلوب ایمنی و طول عمر بالا نیز باشد.

تیم حرفه ای تحقیق و توسعه

بهران با بهره گیری از منابع معتبر علمی، مقالات متخصصین مختلف، تکنولوژی های برتر دنیا، بکارگیری نیروهای متخصص، ابزار و نرم افزارهای پیشرفته و نیز آزمایشگاه فوق پیشرفته، دانش تکنولوژیکی خود را گسترش داده تا در راستای بکارگیری دانش مورد نیاز جهت تولید محصولات جدید استفاده نماید. از این رو تحقیق و پژوهش واحد فناوری و توسعه ی بهران جهت ارتقا روزافزون محصولات، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. بر این اساس بهران پیشرو در صنعت ایران و همگام با بهترین برندهای بین المللی گام بر می دارد.

تولید با فناوری نوین​

علاوه بر استفاده از نیروی متخصص، دانش روز دنیا، ماشین آلات پیشرفته، که نقش بسزایی را در فرایند تولید ایفا می کند، استفاده از فناوری های به روز جهانی در زمان تولید نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت محصولات تولیدی دارد. در این راستا بهران با هدف افزایش کیفیت محولات خود، به سرمایه گذاری مداوم در جهت به روز نگهداشتن فناوری استفاده شده در خطوط تولید نموده است. و با بهره گیری از تکنولوژی نوین در تولید و استفاده از سیستم رباتیک، موجب حفظ یکپارچگی در کیفیت محصولات تولیدی خود شده است.

کیفیت درمقابل قیمت

علاوه بر کیفیت، مشتریان به طور طبیعی انتظار محصولی مقرون به صرفه را دارند. به کارگیری مکانیزم های فنی و اقتصادی بهینه باعث افزایش کیفیت محصول و در نتیجه قیمت تمام شده پایین، در طولانی مدت می شود.

استانداردهای نوین

مجموعه بهران برای رسیدن به بالاترین سطح استاندارد روز دنیا از راه حل های نوآورانه شامل سیستمهای نوین مدیریت در تحقیقات تولید، کنترل کیفیت فروش و خدمات پس از فروش استفاده می کند.

ارائه مشاوره فنی و تخصصی

آسانسورو پله برقی به عنوان یک سازه‌ی صنعتی، با توجه به نوع کاربری و نیز الزامات کاربر، دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد. که باید به لحاظ فنی و زیبایی شناختی محیطی ، منطبق بر اصول خاصی طراحی گردد. بر این اساس است که کارشناسان فنی بهران با در نظر گرفتن پارامترهای محیطی مانند بسته یا باز بودن فضا و پارامترهای کاربردی مانند حجم تردد و نوع کاربری، با افتخار بر اصل مشتری مداری، اقدام به ارائه ی مشاوره های تخصصی و فنی می نمایند تا علاوه بر در نظر داشتن اقتصادی برای مشتریان، بهترین گزینه را جهت پاسخگویی به نیازشان انتخاب کنند.

آسانسور

بخشی از زندگی امروزی

اگر آسانسور نبود پنت هاوس ها وجود نداشتند. امکان افزایش جمعیت مردم وجود نداشت. به دلیل کمبود فضای کافی تمامی جنگل ها و دریاچه ها جهت اسکان بشر از بین می رفتند. و بسیاری مشکلات دیگر که قابل تصور نیستند. اگر تاریخچه برده داری را مطالعه کرده باشید، در زمان های قدیم برده ها در اتاق های زیر شیروانی زندگی می کردند. یا اینکه معمولا افراد ناتوان و فقیر در طبقه های بالاتر مجبور به سکونت بودند. همه این ها به دلیل سختی بالا رفتن از پله ها بود که مردم سطح پایین لایق آن دیده می شدند. با انقلابی که صنعت آسانسور در دنیا ایجاد کرد طبقات بالاتر تعلق به ثروتمندان شد. امروزه پنت هاوس ها بالاترین قیمت منازل مسکونی را دارند.
علاوه بر این ها سرعت و راحتی در جابجایی کوچکترین تحفه‌ایست که آسانسورها به ارمغان آورده اند. هیچ کدام از این تغییرات بوجود نمی آمد اگر و تنها اگر آسانسورها متولد نمی شدند…

© Behran Lift 2023. All rights reserved