چهار دانستنی جالب برای درک ایمنی آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

چهار حقیقت جالب برای درک بهتر آسانسورها

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستی آسانسور | چند حقیقت جالب درباره آسانسورها

 

دانستنی های آسانسور

آسانسورها برای ایمنی طراحی شده اند. امروزه در آسانسور ها از چهار الی هشت کابل سیم بکسل استفاده می شود. در صورت پاره شدن هر یک از این کابل ها سیستم ترمز آسانسور به کار افتاده و کابین آسانسور متوقف می شود. دانستنی جالب دیگر آنست که سیم بکسل های آسانسور از فولاد انعطاف پذیر و کنف پیچانده شده تهیه شده و هر یک عدد کابل توانایی تحمل وزن کل کابین و ظرفیت باری آن را دارد! پس حتی یک کابل هم در صورت جانمایی مناسب میتواند شما را سالم به مقصد برساند.

| آسانسورها چگونه کارمی کنند؟ کابین از کجا متوجه می شود ما را به کجا ببرد؟|

دانستنی های آسانسور-فلکه موتور آسانسور و بخشی از سیم بکسل های فولادی- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
فلکه موتور آسانسور و بخشی از سیم بکسل های فولادی

فضای آسانسور ها برای تسکین استرس بهینه شده است. در ابتدا اغلب مردم به آسانسور ها اعتماد نداشتند. اما با گذشت زمان طراحان آسانسور دست به اقدامات جالبی زدند. تا به حال به این فکر کرده اید چرا در آسانسورها از موسیقی آرام بخش استفاده میشود ؟ یا چرا اکثر کابینهای آسانسور آینه دارند؟ بله درست حدس زدید. اینها همه تمهیداتی بود برای کاهش استرس مسافران آسانسورها.

دانستنی های آسانسور- ترس و تعجب دو کودک در اولین تجربه سواری آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ترس و تعجب دو کودک در اولین تجربه سواری آسانسور

آسانسور سواری به مراتب از ماشین سواری ایمنی بیشتری دارد. بله اشتباه نمی کنید! از نظر آماری تعداد حوادث اتومبیل هایی که هر روزه از آنها برای جا به جایی استفاده میکنید صدها برابر بیشتر از حوادث آسانسور است! به طوریکه سالانه بیست و شش حادثه آسانسور در جهان رخ میدهد. اما تنها در هر یک ساعت، بیست و شش هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی آسیب می بینند.

دانستنی های آسانسور- سیم بکسل های آسانسور و سیم اضطراری و ریل های راهنما- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سیم بکسل های آسانسور و سیم اضطراری و ریل های راهنما

آسانسور سابقه ای تاریخی دارد. اختراع آسانسور مربوط به عصر حاضر نیست. دانشمند یونانی ارشمیدس اولین فردی بود که ایده استفاده از آسانسور را مطرح کرد. در آن زمان برای آسانسورها از نخ و قرقره و سبد به جای کابین استفاده می شد. در اوایل قرن بیستم استفاده از آسانسور گسترش یافت. جالب است بدانید در ابتدا آسانسور ها یک راننده یا متصدی داشتند. مسافران روی مبلمان می نشستند و گاها در آسانسور ها از لوستر و فرش استفاده می شد!

دانستنی های آسانسور- تصویر متصدی آسانسور در اوایل قرن بیستم- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سمت چپ تصویر متصدی آسانسور در اوایل قرن بیستم

دانستنی های آسانسور، گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دانستنی های آسانسور، گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

لرزش کابین آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
علت لرزش کابین آسانسور

در طراحی و انتخاب آسانسور یکی از آیتم‌ های اصلی احراز کیفیت، بالا بودن ایمنی آن است که شامل موارد متعددی می‌شود. یکی از نشانه های کاهش ایمنی آسانسور بروز لرزش و صدا در کابین آسانسور بوده که در طولانی مدت سبب خرابی آسانسور و مشکلات ناشی از آن می‌شود تا جایی که ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

چاه آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
الزامات چاه آسانسور

آسانسورها بر حسب تعداد طبقات، ظرفیت و … دارای تحمل وزن متفاوتی هستند و برای طراحی ابعاد آن‌ها، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از بخش‌های مهم برای نصب آسانسور در یک ساختمان، چاله آسانسور است؛ رعایت و در نظر گرفتن ضوابط چاله آسانسور و استاندارهای مربوط به نصب آن الزامی و حیاتی است. در این مقاله درباره استاندارد و الزامات چاه آسانسور هر آنچه را که باید بدانید به شما می گوییم.

پله برقی دوچرخه - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی دوچرخه در تروندهایم نروژ

ترامپ “Trampe” یک پله برقی مخصوص حمل دوچرخه است که در Brubakken در تروندهایم نروژ قرار دارد. این پله برقی که گاها از آن با نام آسانسور دوچرخه یاد می شود، اولین و تنها آسانسور حمل دوچرخه در جهان بود که در آگوست 1993 افتتاح شد.

مراحل خرید آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
مراحل خرید آسانسور

مراحل خرید یک آسانسور خوب چیست؟ قدم اول در خرید آسانسور چیست؟ برای تامین آسانسور منزلمان باید از چه کسی کمک بگیریم؟ پاسخ سوالات شما در اینجا

کابین آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کابین آسانسور

کابین آسانسور معمولاً اتاقکی فلزی است که در بین یک فضای ریلی قرار می گیرد و همینطور از سیم بکسل و یا طناب فولادی برای جابجایی آن استفاده می شود. این اتاقک به صورت عمودی آویزان بوده و حرکت می کند. در این محفظه مسافر یا بار یا هر دو جای می گیرند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی