نگهداری آسانسور | پنج نکته که نمی دانستید | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

5 نکته مهم نگهداری آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران| مقالات آسانسور| پنج نکته نگهداری آسانسور

 

 

حتی آسانسور هم شرایط نگهداری درست خودش را دارد

آسانسور وسیله ای مکانیزه است که در یک چارچوب مشخص بنام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجائی عمودی مسافران و کاربران را بر عهده دارد. آسانسور مستقیما با جان کاربران در ارتباط می باشد لذ بایستی ایمن، قابل اعتماد و کارا باشد. از این رو یک چک لیست پنج تایی از کارهایی که باید برای نگهداری هرچه بهتر آسانسورتان انجام دهید تهیه دیده ایم. با ما همراه باشید.

1-بازدید استاندارد سالی یک بار می بایست انجام شود.

سرویس و نگهداری بخش مهمی از پروسه اخذ تاییدیه استاندارد ملی آسانسور می باشد که صدور آن اطمینان به شما می دهد که عملکرد آسانسور ایمن می باشد.

بیشتر بخوانید:

| خدمات پس از فروش گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران |

2– اطمینان از ایمن بودن موتورخانه

اطمینان از ایمن بودن آسانسور به تنهایی کافی نیست ، موتورخانه نیز می بایست ایمن باشد.

 

نگهداری آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
نگهداری آسانسور – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

قسمتی از عملیات سرویس و نگهداری آسانسور، کنترل ایمنی موتورخانه آسانسور می باشد، بصورتی که درب موتورخانه آسانسور دارای کلید بوده و فقط افراد دارای صلاحیت به آن دسترسی داشته باشند. روشنایی کافی در موتورخانه وجود داشته باشد. همچنین در موتورخانه وسایل متفرقه و آتش زا نباشد.

3– عملکرد آسانسور باید در بالاترین حد ممکن باشد.

سرویس و نگهداری آسانسور می بایست تمامی مشکلات اسانسور را آشکار کند.

از جمله اینکه روشنایی کف چاهک یا بالای چاهک سوخته باشد. سقف کابین کثیف باشد. کف چاهک آسانسور کثیف شده باشد یا آب در آن نفوذ کرده باشد. چراغ اضطراری داخل کابین آسانسور خراب باشد. زنگ اضطراری عملکرد نداشته باشد.

درباره کیفیت بیشتر بخوانید :

| آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران |

4– پیش گیرانه عمل کنید

مدیریت ساختمان یک مسئولیت چند وجهی استف از طرف شما باید مطمئن باشید که آسانسور شما کاملا” ایمن کار میکند و شما نیازی به تامین بودجه جهت نوسازی ندارید.

عملیات سروی و نگهداری پیش گیرانه به شما کمک میکند هم ایمنی آسانسور را در بالاترین سطح نگهدارید و هم بودجه شارژ ساختمان را پس انداز کنید.

5– خرابی های معمول را بدانید

آگاهی از مواردی که بیشترین خرابی در آسانسور را دارد به شما کمک میکند که آنها را پیش بینی کنید. برای مثال 70 درصد تماس های ناشی از خرابی آسانسورها مربوط به درب های طبقه می باشد که معمولا” ناشی از قفل های طبقه است.

بدیهی است از هیچ وسیله مکانیزه نمی توان انتظار داشت بدون نگهداری و سرویس منظم سالم بماند. چه رسد به آسانسور که وسیله ای کاملا پیچیده و با ظرفیتهای خاص خودش می باشد. هم اکنون در کشور آسانسورهای بسیاری وجود دارند که عمر آنها به بالای ۲۵ سال می رسد آنچه در این میان حائز اهمیت است وجود هزاران آسانسور در حال کار می باشد که به دلیل عدم توجه به اهمیت سرویس و نگهداری دارای عملکرد مناسب و ایمن نیستند. عدم توجه به این امر می تواند خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند. پس در نگهداری از آسانسورتان و رعایت این 5 نکته به هیچ عنوان کوتاهی نکنید.

درباره سرویس نگهداری آسانسور بیشتر بخوانید:

| سرویس و نگهداری آسانسور |

 

 

 

 

 

نگهداری آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
نگهداری آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

قدمت آسانسور در ایران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا !

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

آسانسور فوق سریع - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ده آسانسور فوق سریع دنیا

می خواهیم شما را با سریع ترین آسانسورهای جهان آشنا کنیم. این آسانسورها درنقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند. اما به طور خلاصه می توان گفت سریع ترین آسانسورهای دنیا در آسیا واقع شده‌اند.

بالابر چیست - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.