نگهداری آسانسور | پنج نکته که نمی دانستید | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

5 نکته مهم نگهداری آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران| مقالات آسانسور| پنج نکته نگهداری آسانسور

 

 

حتی آسانسور هم شرایط نگهداری درست خودش را دارد

آسانسور وسیله ای مکانیزه است که در یک چارچوب مشخص بنام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجائی عمودی مسافران و کاربران را بر عهده دارد. آسانسور مستقیما با جان کاربران در ارتباط می باشد لذ بایستی ایمن، قابل اعتماد و کارا باشد. از این رو یک چک لیست پنج تایی از کارهایی که باید برای نگهداری هرچه بهتر آسانسورتان انجام دهید تهیه دیده ایم. با ما همراه باشید.

1-بازدید استاندارد سالی یک بار می بایست انجام شود.

سرویس و نگهداری بخش مهمی از پروسه اخذ تاییدیه استاندارد ملی آسانسور می باشد که صدور آن اطمینان به شما می دهد که عملکرد آسانسور ایمن می باشد.

بیشتر بخوانید:

| خدمات پس از فروش گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران |

2– اطمینان از ایمن بودن موتورخانه

اطمینان از ایمن بودن آسانسور به تنهایی کافی نیست ، موتورخانه نیز می بایست ایمن باشد.

 

نگهداری آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
نگهداری آسانسور – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

قسمتی از عملیات سرویس و نگهداری آسانسور، کنترل ایمنی موتورخانه آسانسور می باشد، بصورتی که درب موتورخانه آسانسور دارای کلید بوده و فقط افراد دارای صلاحیت به آن دسترسی داشته باشند. روشنایی کافی در موتورخانه وجود داشته باشد. همچنین در موتورخانه وسایل متفرقه و آتش زا نباشد.

3– عملکرد آسانسور باید در بالاترین حد ممکن باشد.

سرویس و نگهداری آسانسور می بایست تمامی مشکلات اسانسور را آشکار کند.

از جمله اینکه روشنایی کف چاهک یا بالای چاهک سوخته باشد. سقف کابین کثیف باشد. کف چاهک آسانسور کثیف شده باشد یا آب در آن نفوذ کرده باشد. چراغ اضطراری داخل کابین آسانسور خراب باشد. زنگ اضطراری عملکرد نداشته باشد.

درباره کیفیت بیشتر بخوانید :

| آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران |

4– پیش گیرانه عمل کنید

مدیریت ساختمان یک مسئولیت چند وجهی استف از طرف شما باید مطمئن باشید که آسانسور شما کاملا” ایمن کار میکند و شما نیازی به تامین بودجه جهت نوسازی ندارید.

عملیات سروی و نگهداری پیش گیرانه به شما کمک میکند هم ایمنی آسانسور را در بالاترین سطح نگهدارید و هم بودجه شارژ ساختمان را پس انداز کنید.

5– خرابی های معمول را بدانید

آگاهی از مواردی که بیشترین خرابی در آسانسور را دارد به شما کمک میکند که آنها را پیش بینی کنید. برای مثال 70 درصد تماس های ناشی از خرابی آسانسورها مربوط به درب های طبقه می باشد که معمولا” ناشی از قفل های طبقه است.

بدیهی است از هیچ وسیله مکانیزه نمی توان انتظار داشت بدون نگهداری و سرویس منظم سالم بماند. چه رسد به آسانسور که وسیله ای کاملا پیچیده و با ظرفیتهای خاص خودش می باشد. هم اکنون در کشور آسانسورهای بسیاری وجود دارند که عمر آنها به بالای ۲۵ سال می رسد آنچه در این میان حائز اهمیت است وجود هزاران آسانسور در حال کار می باشد که به دلیل عدم توجه به اهمیت سرویس و نگهداری دارای عملکرد مناسب و ایمن نیستند. عدم توجه به این امر می تواند خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند. پس در نگهداری از آسانسورتان و رعایت این 5 نکته به هیچ عنوان کوتاهی نکنید.

درباره سرویس نگهداری آسانسور بیشتر بخوانید:

| سرویس و نگهداری آسانسور |

 

 

 

 

 

نگهداری آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
نگهداری آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی