بیست و یکمین اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران در شیراز| بهران آسانبر

بیست و یکمین اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران در شیراز

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران| اخبار بهران | بیست و یکمین اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران در شیراز

 انجمن صنفی انبوه سازان مسکن فارس برگزار می کند:

بیست و یکمین اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران در هفته گذشته در شهر شیراز برگزار شد. انجمن صنفی انبوه سازان مسکن فارس از سال 1382 تا کنون به عنوان تنها انجمن رسمی انبوه سازان که در زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور شکل گرفته است، فعالیت می‌کند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن فارس گفت: تا کنون ۹۹ درصد پروژه های انبوه سازان مسکن را به نتیجه رسانده ایم و امروز هم آمادگی همکاری با دولت در زمینه ساخت ۴ میلیون مسکن ملی را داریم.

در این همایش سراسری که روز ۲۴ دیماه، برگزار شده است، ۵۵۰ نفر از اعضا انجمن و فعالان حوزه انبوه سازی کشور، جمعی از مسئولان ارشد دو وزارت راه و شهرسازی و کشور، جمعی از نمایندگان مجلس و روسای کمیسیون های مرتبط با این حوزه  و برخی مسئولان ارشد استانی و شهری، حضور دارند و پیرامون مسائل مختلف، به بحث و گفت وگو می پردازند.

 

از این دسته بیشتر بخوانید:

| بازدید نماینده وزارت صمت از کارخانجات گروه صنعتی بهران |

در همایش بیست و چهارم دی ماه با اشاره به برخی رویکردهای مسکن در کشور، چالش ها و فرصتهای بخش خصوصی در طرحهای کلان و جایگاه بخش خصوصی در حوزه ساخت و ساز مورد بررسی قرار گرفت. مهرداد خائف در این باره تصریح کرد: یکی از چالش های ما، کمرنگ شدن جایگاه این انجمن، در حوزه ساخت و ساز کشور، به ویژه در حوزه مسکن ملی است. همچنین از تجربیات بخش خصوصی که به واسطه سال ها تلاش در این عرصه بوده، استفاده مطلوبی نمی شود. و بیشتر کارها به پیمانکاران سپرده شده است. این امر نشانگر عدم اعتقاد مدیران ما به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است. همانطور که ما در فارس نیز نتوانستیم در حوزه مسکن ملی ورود پیدا کنیم.

درباره آسانسور بخوانید:

| سرویس و نگهداری آسانسور |

در این همایش در جهت بررسی هر چه بیشتر بازار مسکن صحبت های سازندگان مطرح و شرکت های خصوصی به صورت کنفرانس با دیگران به اشتراک گذاشته شد. گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران نیز در این همایش حضور داشت. علاوه بر آن ارائه ای از برنامه های توسعه صنعت آسانسور و بومی سازی این صنعت در سطح کشور داشت.

با بهران برای ایرانی آباد تلاش می کنیم.

اجلاس سراسری انبوه سازان کشور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اجلاس سراسری انبوه سازان کشور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی