بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد !! - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد!!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی آسانسور | آسانسور اسکای ویو سوئد

 

آسانسور اسکای ویو استکهلم سوئد

در این مقاله شما را با بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

آسانسور اسکای ویو یکی از جاذبه‌های گردشگری متفاوت استکهلم است. این آسانسور متعلق به ساختمان اریکسون گلوب بوده و از طریق آن می‌توانید نمایی کلی از زیباترین شهر سوئد را در ارتفاعات بالا ببینید. آسانسور ساختمان اریکسون گلوب در مقایسه با دیگر آسانسورها تفاوت ظاهری قابل توجهی دارد.

نمای خارجی ساختمان اریکسون گلوب و آسانسور کروی آن- گروه صنعتی بهران
نمای خارجی ساختمان اریکسون گلوب و آسانسور کروی آن- گروه صنعتی بهران

بزرگترین ساختمان کروی جهان قطر ۱۱۰ متری، ارتفاع داخلی ۸۵ متری، حجم 60500 متر مکعبی و گنجایش 16000 نفری دارد. به طوریکه اگر فردی شیر آب را در ساختمان اریکسون گلوب باز بگذارد، ۴۰ سال زمان لازم است تا کل این ساختمان پر از آب شود!! ساختمان اریکسون گلوب نمادی از خورشید در منظومه شمسی سوئد است. برخی معتقدند که اریکسون گلوب یکی از بزرگ‌ترین مدل‌ها از منظومه شمسی است که در جهان وجود دارد.

کابین کروی آسانسور استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کابین کروی آسانسور استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

آسانسور شیشه‌ای اریکسون گلوب در سطح خارجی آن قرار گرفته است. (درباره ایمنی آسانسورها بخوانید) این آسانسور به‌گونه‌ای طراحی شده است که افراد را صرف ۲۰ دقیقه به بالای کره می رساند. در حقیقت می‌توان گفت که یکی از بلندترین و زیباترین آسانسورهایی که در دنیا وجود دارد، همین آسانسور اریکسون گلوب است. کابین های کروی و شیشه ای این آسانسور با ظرفیت ۱۶ نفر، هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کند. در طول حرکت مسافرین از زیبایی حاصل از ترکیب مهندسی و هنر شهر استکهلم لذت می برند. کابین آسانسور در بالاترین قسمت ساختمان کروی اریکسون به ارتفاعی حدود ۱۳۰ متر از سطح دریا می رسد. در آنجا علاوه بر استفاده از رستوران و کافی شاپ می‏توانید یک نمای پانورامیک زیبا از تمام شهر استکهلم داشته باشید.

آسانسور ساختمان اریکسون گلوب استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور ساختمان اریکسون گلوب استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی