بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد !! - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد!!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی آسانسور | آسانسور اسکای ویو سوئد

 

آسانسور اسکای ویو استکهلم سوئد، گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

در این مقاله شما را با بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد آشنا می کنیم. با ما همراه باشید🤩

آسانسور اسکای ویو یکی از جاذبه‌های گردشگری متفاوت استکهلم است. این آسانسور متعلق به ساختمان اریکسون گلوب بوده و از طریق آن می‌توانید نمایی کلی از زیباترین شهر سوئد را در ارتفاعات بالا ببینید. آسانسور ساختمان اریکسون گلوب در مقایسه با دیگر آسانسورها تفاوت ظاهری قابل توجهی دارد.

نمای خارجی ساختمان اریکسون گلوب و آسانسور کروی آن- گروه صنعتی بهران
نمای خارجی ساختمان اریکسون گلوب و آسانسور کروی آن- گروه صنعتی بهران

بزرگترین ساختمان کروی جهان قطر ۱۱۰ متری، ارتفاع داخلی ۸۵ متری، حجم 60500 متر مکعبی و گنجایش 16000 نفری دارد. به طوریکه اگر فردی شیر آب را در ساختمان اریکسون گلوب باز بگذارد، ۴۰ سال زمان لازم است تا کل این ساختمان پر از آب شود!! ساختمان اریکسون گلوب نمادی از خورشید در منظومه شمسی سوئد است. برخی معتقدند که اریکسون گلوب یکی از بزرگ‌ترین مدل‌ها از منظومه شمسی است که در جهان وجود دارد.

کابین کروی آسانسور استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کابین کروی آسانسور استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

آسانسور شیشه‌ای اریکسون گلوب در سطح خارجی آن قرار گرفته است. این آسانسور به‌گونه‌ای طراحی شده است که افراد را صرف ۲۰ دقیقه به بالای کره می رساند. در حقیقت می‌توان گفت که یکی از بلندترین و زیباترین آسانسورهایی که در دنیا وجود دارد، همین آسانسور اریکسون گلوب است. کابین های کروی و شیشه ای این آسانسور با ظرفیت ۱۶ نفر، هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کند. در طول حرکت مسافرین از زیبایی حاصل از ترکیب مهندسی و هنر شهر استکهلم لذت می برند. کابین آسانسور در بالاترین قسمت ساختمان کروی اریکسون به ارتفاعی حدود ۱۳۰ متر از سطح دریا می رسد. در آنجا علاوه بر استفاده از رستوران و کافی شاپ می‏توانید یک نمای پانورامیک زیبا از تمام شهر استکهلم داشته باشید.

 

آسانسور ساختمان اریکسون گلوب استکهلم سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران