زیباترین پله برقی دنیا 5 طبقه زیر زمین!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | مقالات پله برقی | زیباترین پله برقی دنیا

 

 

ایستگاه مترو تولدو در ناپل(ایتالیا)، دارنده یکی از عجیب‌ترین پله برقی های جهان

این پله برقی چیزی بیشتر از یک ایستگاه متروی معمولی است. به جرئت می توان گفت که این ایستگاه یک اثر هنری است. طراحی زیبا و چشم نواز زیباترین پله برقی دنیا، مترو بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی مترو کشانده است. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

| درباره پله برقی بیشتر بدانید. |

ایستگاه مترو تولدو در ناپل

تولدو یکی از ایستگاه هایی است که در آن همه جزئیات مانند شکل ها، رنگ ها و مواد با دقت انتخاب شده اند تا همه چیز علاوه بر کاربردی بودن دارای ارزش زیبایی شناختی باشد.

 

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

مقام اول زیباترین ایستگاه مترو

تولدو در رتبه بندی منتشر شده توسط دیلی گراف بریتانیا به عنوان زیباترین ایستگاه متروی اروپا، دارای مقام اول است. این ایستگاه که توسط معمار ستاره «کاتالانی اسکار توسکتس بلانکا» طراحی شده، با همکاری تعداد زیادی از هنرمندان مشهور از سراسر جهان ساخته شده است. از جمله طراحان این ایستگاه متروی چشم نواز می توان به ویلیام کندریج، رابرت ویلسون و آشیل چوولی اشاره کرد. این ایستگاه زیبا که در سپتامبر 2012 افتتاح شد، بخشی از «ایستگاه های هنری» سیستم متروی ناپل است. ایستگاه های هنری سیستم متروی ناپل با همکاری هنری آشیل بونیتواولیوا طراحی شده است.

عجایب ایستگاه متروی تولدوی ناپل

جالب است بدانید تولدو یکی از مرتفع ترین ایستگاه های متروی ناپل است. ارتفاع این ایستگاه تا 5 طبقه زیر زمین می رسد!

همچنین رنگ های به کار رفته در این ایستگاه به نحوی چیدمان شده که یا دآور گذر از خشکی به سوی دریاست. یک دهانه نور بی نظیر و چشم نواز در این ایستگاه وجود دارد. که در واقع ستونی دارای حفره و سوراخ های زیادی است. زیر این ستون ال ای دی های رنگی توسط رابرت ویلسون نصب شده است.

بیشتر بدانید:

| هندریل پله برقی چیست و چه کاربردی دارد؟|

سیستم نظارت از راه دور متروی تولدو

پله برقی ها و راهروهای متحرک در خروجی دوم ایستگاه، در piazza montecalvario به یک سیستم نظارت از راه دور متصل هستند. این سیتم به اپراتورها امکان می دهد تا در صورت لزوم، جهت خود را تغییر داده و اطلاعات مشکلات احتمالی سرویس را دریافت کنند.

 

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

رنگ های پله برقی ایستگاه مترو تولدو

جالب است بدانید که در این ایستگاه هر سطح از ایستگاه حول یک رنگ متفاوت طراحی شده است که نشان دهنده موضوعی متفاوت مربوط به شهر است. دیوارهای و کف دهلیز در سطح اول سیاه رنگ است. این رنگ سیاه یادآور آسفالت تمدن معاصر است. همچنین بقایای دیوارهای آراگون نیز در آتریوم ادغام شده است که با موزاییک هایی الهام گرفته از تاریخ ناپل تزیین شده اند.

همانطور که از پله برقی پایین می آیید، دیوارها به رنگ اخرایی و زرد در می آیند. این رنگ زرد به خورشید اشاره دارد. اما می توانید آن را نمادی از شن های ساحل نیز در نظر بگیرید. در بخش های پایینتر رنگ های آبی و سبز را می بینیم. در راهروی منتهی به ایستگاه مترو، یک تاسیسات محیطی به به طول 80 فوت با دو جعبه نور ال ای دی وجود دارد که تصویر دریا را برای افراد تداعی می کند.

این ایستگاه متروی چند رنگ درخشان زیباترین ایستگاه متروی ناپل است. زیر یک موزاییک سقفی فوق العاده که به رنگ آبی و بنفش نقاشی شده است، یک پله برقی عریض به طول 130 فوت زیر زمین به یکی از عمیق ترین ایستگاه های مترو در ناپل منتهی می شود.

 

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی