زیباترین پله برقی دنیا

زیباترین پله برقی دنیا 5 طبقه زیر زمین!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | مقالات پله برقی | زیباترین پله برقی دنیا

 

 

ایستگاه مترو تولدو در ناپل(ایتالیا)، دارنده یکی از عجیب‌ترین پله برقی های جهان

این پله برقی چیزی بیشتر از یک ایستگاه متروی معمولی است. به جرئت می توان گفت که این ایستگاه یک اثر هنری است. طراحی زیبا و چشم نواز زیباترین پله برقی دنیا، مترو بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی مترو کشانده است. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

| درباره پله برقی بیشتر بدانید. |

ایستگاه مترو تولدو در ناپل

تولدو یکی از ایستگاه هایی است که در آن همه جزئیات مانند شکل ها، رنگ ها و مواد با دقت انتخاب شده اند تا همه چیز علاوه بر کاربردی بودن دارای ارزش زیبایی شناختی باشد.

 

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

مقام اول زیباترین ایستگاه مترو

تولدو در رتبه بندی منتشر شده توسط دیلی گراف بریتانیا به عنوان زیباترین ایستگاه متروی اروپا، دارای مقام اول است. این ایستگاه که توسط معمار ستاره «کاتالانی اسکار توسکتس بلانکا» طراحی شده، با همکاری تعداد زیادی از هنرمندان مشهور از سراسر جهان ساخته شده است. از جمله طراحان این ایستگاه متروی چشم نواز می توان به ویلیام کندریج، رابرت ویلسون و آشیل چوولی اشاره کرد. این ایستگاه زیبا که در سپتامبر 2012 افتتاح شد، بخشی از «ایستگاه های هنری» سیستم متروی ناپل است. ایستگاه های هنری سیستم متروی ناپل با همکاری هنری آشیل بونیتواولیوا طراحی شده است.

عجایب ایستگاه متروی تولدوی ناپل

جالب است بدانید تولدو یکی از مرتفع ترین ایستگاه های متروی ناپل است. ارتفاع این ایستگاه تا 5 طبقه زیر زمین می رسد!

همچنین رنگ های به کار رفته در این ایستگاه به نحوی چیدمان شده که یا دآور گذر از خشکی به سوی دریاست. یک دهانه نور بی نظیر و چشم نواز در این ایستگاه وجود دارد. که در واقع ستونی دارای حفره و سوراخ های زیادی است. زیر این ستون ال ای دی های رنگی توسط رابرت ویلسون نصب شده است.

بیشتر بدانید:

| هندریل پله برقی چیست و چه کاربردی دارد؟|

سیستم نظارت از راه دور متروی تولدو

پله برقی ها و راهروهای متحرک در خروجی دوم ایستگاه، در piazza montecalvario به یک سیستم نظارت از راه دور متصل هستند. این سیتم به اپراتورها امکان می دهد تا در صورت لزوم، جهت خود را تغییر داده و اطلاعات مشکلات احتمالی سرویس را دریافت کنند.

 

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

رنگ های پله برقی ایستگاه مترو تولدو

جالب است بدانید که در این ایستگاه هر سطح از ایستگاه حول یک رنگ متفاوت طراحی شده است که نشان دهنده موضوعی متفاوت مربوط به شهر است. دیوارهای و کف دهلیز در سطح اول سیاه رنگ است. این رنگ سیاه یادآور آسفالت تمدن معاصر است. همچنین بقایای دیوارهای آراگون نیز در آتریوم ادغام شده است که با موزاییک هایی الهام گرفته از تاریخ ناپل تزیین شده اند.

همانطور که از پله برقی پایین می آیید، دیوارها به رنگ اخرایی و زرد در می آیند. این رنگ زرد به خورشید اشاره دارد. اما می توانید آن را نمادی از شن های ساحل نیز در نظر بگیرید. در بخش های پایینتر رنگ های آبی و سبز را می بینیم. در راهروی منتهی به ایستگاه مترو، یک تاسیسات محیطی به به طول 80 فوت با دو جعبه نور ال ای دی وجود دارد که تصویر دریا را برای افراد تداعی می کند.

این ایستگاه متروی چند رنگ درخشان زیباترین ایستگاه متروی ناپل است. زیر یک موزاییک سقفی فوق العاده که به رنگ آبی و بنفش نقاشی شده است، یک پله برقی عریض به طول 130 فوت زیر زمین به یکی از عمیق ترین ایستگاه های مترو در ناپل منتهی می شود.

 

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

قدمت آسانسور در ایران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا !

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

آسانسور فوق سریع - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ده آسانسور فوق سریع دنیا

می خواهیم شما را با سریع ترین آسانسورهای جهان آشنا کنیم. این آسانسورها درنقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند. اما به طور خلاصه می توان گفت سریع ترین آسانسورهای دنیا در آسیا واقع شده‌اند.

بالابر چیست - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.