طولانی ترین پله برقی دنیا در چین | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

طولانی ترین پله برقی دنیا !

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | مقالات پله برقی | طولانی ترین پله برقی دنیا

 

 

طولانی ترین پله برقی دنیا با طول بیش از 680 متر !!

چین در بسیاری از جاذبه های گردشگری جایگاه اول و دوم را به خود اختصاص داده است. یکی از این جایگاه ها درباره طولانی ترین پله برقی دنیا است. با هم به برررسی این پله برقی شگفت انگیز و عجایب آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

طولانی ترین پله برقی جهان در کجا قرار دارد؟

طولانی‌ترین پله‌برقی جهان در «گراند کانیون»(Grand Canyon) در استان «هوبیی»(Hubei) مرکز چین افتتاح شده است. منطقه «انشی» (Enshi) در «گراند کانیون» (Grand Canyon) یک منطقه گردشگری ویژه است که سوارشدن بر پله برقی برای لذت بردن از مناظر بسیار دیدنی اطراف را ممکن می‌کند. این پله برقی در محله خوش‌منظره و زیبای «کیژینگژای»(Qixingzhai) بوده و حرکت زیگزاگی شکل در امتداد کوهستان دارد. از این پله برقی به عنوان اتصال دهنده مرکزی تپه ای هنگ کنگ یاد می شود. تمام سیستم 800 متری پله برقی چین از پیاده‌روهای متحرک سرپوشیده تشکیل شده است. سیستم اتصال دهنده مرکزی تپه هنگ کنگ مسافران را بین منطقه میانی و بازار مرکزی نزدیک به ساحل در این جزیره جابجا می‌کند.

درباره پله برقی بیشتر بخوانید :

 

کاربرد طولانی ترین پله برقی دنیا چیست؟

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. این پله‌ برقی 7300 مسافر را در ساعت جابه‌جا می‌کند و قادر است 300 هزار نفر را طی یک‌ سال جابه‌جا کند. نکته جالب توجه هزینه سوارشدن این پله برقی است. برای سوارشدن به این پله برقی کافیست تنها 3 دلار بپردازید.

پله برقی مرکزی تپه‌ای با پوشش کامل و حرکت مداوم، جابجایی آسان مسافران بین نقاط مختلف شهر را ممکن می‌سازد. این پله برقی نقش مهمی در تسهیل حمل و نقل و کاهش ترافیک در منطقه‌ای شلوغ و پرتردد ایفا می‌کند. ساختار منحصر به فرد و طولانی این پله برقی، آن را به یکی از شاخص‌های گردشگری و جاذبه‌های معماری هنگ کنگ تبدیل کرده است.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

ویژگی های منحصر به فرد طولانی ترین پله برقی جهان

جالب است بدانید چینی ها طولانی ترین پله برقی دنیا را از موادی سازگار با محیط زیست سخته اند. به این ترتیب که اسکلتی چوبی داشته و سقفی قابل بازیافت دارد. چینی ها پله برقی مرکزی تپه‌ای هنگ کنگ را در سال 1993 برای بهبود حمل و نقل عمومی بین مناطق مرتفع و پست ساختند. کارکرد پله برقی هنگ کنگ با ارتفاع تقریبی 800 متر، شیب 45 درجه‌ای خیابان‌های تپه‌ای را طی می‌کند و دارای سرعت 0.75 متر بر ثانیه است.

ساختار طولانی ترین پله برقی جهان

ساختار پله برقی شامل 20 قسمت مجزا به طول 40 تا 60 متر است که با گذرگاه‌های عابر پیاده به هم متصل شده‌اند. در طول مسیر، ورودی‌ها و خروجی‌های متعددی به ساختمان‌ها و خیابان‌های اطراف وجود دارد.

 

نوبت کاری طولانی ترین پله برقی جهان

جهت حرکت و ساعت کار طولانی‌ترین پله برقی جهان متغیر و متفاوت است، این پله برقی از ساعت 6 الی 10 صبح به سمت پایین حرکت می‌کند. جهت حرکت این پله از ساعت ده صبح به بعد تا پاسی از شب به سمت بالا است. بنابراین شهروندان هنگ کنگ باید تردد خود با این وسیله را بر اساس ساعت کاری آن تنظیم کنند.

جمع بندی

در این مقاله با طولانی ترین پله برقی دنیا و ویژگی های آن آشنا شدیم . امروزه علم و صنعت پیشرفت بسیاری داشته اند و شما می توانید برای هر کجا که فکرش را بکنید از آسانسور و پله برقی استفاده کنید. آسانسور بایلونگ چین را به خاطر دارید ؟ آسانسور اریکسون کلوب را چطور؟ گره صنعتی بهران در کشور ایران و خاورمیانه اولین و تنها تولید کننده بومی پکیج آسانسور و پله برقی است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در بهران تماس بگیرید.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

قدمت آسانسور در ایران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

آسانسور فوق سریع - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ده آسانسور فوق سریع دنیا

می خواهیم شما را با سریع ترین آسانسورهای جهان آشنا کنیم. این آسانسورها درنقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند. اما به طور خلاصه می توان گفت سریع ترین آسانسورهای دنیا در آسیا واقع شده‌اند.

بالابر چیست - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.

پله برقی ایستگاه مترو تولدو در ناپل- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
زیباترین پله برقی دنیا 5 طبقه زیر زمین!

این پله برقی چیزی بیشتر از یک ایستگاه متروی معمولی است. به جرئت می توان گفت که این ایستگاه یک اثر هنری است. طراحی زیبا و چشم نواز این ایستگاه مترو بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی مترو کشانده است. با ما همراه باشید.