عجیبترین آسانسورهای دنیا | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

عجیبترین آسانسورهای دنیا

گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران|دانستنی‌های آسانسور|عجیبترین آسانسورهای دنیا

 

 

دنیای شگفت انگیز آسانسورها

در این مقاله شما را با عجیبترین آسانسورهای دنیا آشنا می کنیم. در دنیای شگفت انگیز آسانسورها با ما همراه باشید.

 

پیش از آن درباره «آسانسور چیست ؟ » بخوانید!

 

شماره 1 :

آسانسور برج خلیفه، دبی

چگونه می‌توان به بالای بلندترین برج جهان رسید؟ بوسیله آسانسور دوطبقه برج خلیفه! این آسانسور سریعترین نوع خود در جهان است. ظرفیت کلی آسانسور دوطبقه برج خلیفه بین ۱۲ تا ۱۴ نفر است. این وسیله شگفت انگیز با سرعت ۳۵ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. جالب است بدانید کل طول برج را تنها در کمتر از 90 ثانیه طی می کند! رفتن به سکوی بازدید در بالای برج هم تنها حدود یک دقیقه طول می‌کشد. این آسانسور در کنار سرعت بالا، رکورد طولانی‌ترین مسافت طی شده را دارد. (۶۰۰ متر!!!) همچنین بلندترین آسانسور داخلی جهان است. به همین جهت شاید یکی از عجیبترین آسانسورهای دنیا باشد.

آسانسور برج خلیفه دبی- گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
آسانسور برج خلیفه دبی- گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

 

«انواع آسانسورها»

 

شماره 2 :

چرخ فالکرک، اسکاتلند

شاید فکر کنید ویژگی جذاب این آساسنور هم ارتفاع بلند آن است. اما این چنین نیست! آنچه این مورد را در لیست عجیب ترین آسانسورهای دنیا قرار می‌دهد نحوه عملکرد آن است. در واقع آسانسور چرخ فالکرک به شکل چرخ‌های قدیمی که برای رساندن آب رودخانه به منازل استفاده می‌شدند ساخته شده است! و تنها آسانسور جهان است که برای جابجایی بین رودخانه‌ها از آن استفاده می‌شود. بله درست خواندید! آسانسور چرخ فالکرک برای جابجایی بین رودخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ فالکرک برای اتصال کانال یونیون به کانال فورث اند کلاید ساخته شده است و جابجایی مسافران بین این دو کانال را سهولت می‌بخشد. البته که از نظر کارکرد میتوان از آن به عنوان عجبیب ترین آسانسور جهان یاد کرد.

آسانسور چرخ فالکرک - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور چرخ فالکرک – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

درباره «ایمنی آسانسور» بخوانید!

 

شماره 3 :

اسکای ویو، سوئد

اسکای ویو یک کابین شیشه‌ای است که در دو طرف اریکسون گلوب، بزرگترین ساختمان کروی شکل جهان، جابجا می‌شود. اریکسون گلوب یک نوع استادیوم است که برای برگزاری  کنسرت‌ها و مسابقات هاکی روی یخ استفاده می‌شود. از بالای این ساختمان کروی شکل یک تصویر 360 درجه از شهر استکهلم را می بینید. اطلاعات بیشتر درباره این آسانسور جالب را در مقاله بزرگترین و زیباترین آسانسور دنیا در سوئد بخوانید.

آسانسور اسکای ویو سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور اسکای ویو سوئد- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

استاندارد آسانسور چیست؟

 

شماره 4 :

آسانسور هامتشواند، سوییس

آسانسور هامتشواند سوییس در نگاه اول مانند ویرانه‌ای باقی مانده از یک قلعه قدیمی یا یک پروژه ساختمانی نیمه کاره به نظر می رسد. چارچوب و اسکلت نازک آن به همراه برجکی در بالا، به شکل قلعه‌های باستانی اروپا است. نظرات نشان می دهد سواری این آسانسور بسیار شگفت انگیز است. مقصد آسانسور هامتشواندسوییس نقطه‌ای معروف در هامتشواند است که مشرف به فلات برگنشتوک می باشد. شما در این سواری ویویی 180 درجه از دریاچه زیبای لوسرن را نیز مشاهده می کنید. این آسانسور در میان آسانسورهای اروپایی در نوع خود دیدنی ترین وعجیب ترین آسانسور جهان است.

آسانسور هامتشواند سوییس- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور هامتشواند سوییس- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

«دانستنی‌های دیگر»

آسانسور هامتشواند سوییس- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور هامتشواند سوییس- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

موتور گیرلس آسانسور بهران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع موتور آسانسور

به طور کلی موتورهای آسانسور دو دسته هستند. البته این انواع موتور آسانسور را نباید با انواع آسانسور اشتباه گرفت. همانطور که در مقاله انواع آسانسور گفتیم، آسانسور 5 نوع دارد. ما در این مقاله درباره انواع موتور آسانسورهای کششی صحبت می کنیم. که رایج ترین نوع آسانسور در کشور ایران است.

هوم لیفت - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور خانگی

امروز می خواهیم درباره آسانسور خانگی صحبت کنیم. حتما شما هم نام آن را زیاد شنیده‌اید. اما آسانسورهای خانگی چه تفاوتی با سایر آسانسورها دارند؟ چرا در ایران کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ آیا نحوه کارکرد آنها نیز متفاوت است؟ به تمام سوالات شما در این مقاله پاسخ داده‌ایم. با ما همراه باشید.

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
سقوط آسانسور

هیچ کاری نیست که در هنگام سقوط آسانسور انجام دهید! در واقع تمام کاری که لازم است باید قبل از آن انجام شود. اینکه می گویند در هنگام سقوط آسانسور دراز بکشید یا روی کیف تان بنشینید کاربردی نیستند.

آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران

آزمایشگاه از بروزترین تجهیزات و کادری مجرب بهره مند است. آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران توانایی انجام انواع آزمون های مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقی را دارا می باشد.