پاترنوستر؛ آسانسور کشنده! | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پاترنوستر؛ آسانسور کشنده!

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی‌ها | آسانسور کشنده

مرگبارترین آسانسور دنیا

امروز می خواهیم شما را با مرگبارترین آسانسور دنیا آشنا کنیم. اگر با نحوه کارکرد این آسانسور آشنا شوید تعجب می‌کنید! باور نکردنی است! با ما همراه باشید.

 

آسانسور چیست ؟ 

 

اسم «پاترنوستر» از کجا آمد؟

کلمه پاتر نوستر برای دعای ربانی نیز به کار می رود. این دعا معمولا اولین دعایی است که مسیحیان به کودکانشان می آموزند. شاید به دلیل مرگبار بودنش آن را پاترنوستر نامیدند!

آسانسور پاترنوستر - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور پاترنوستر – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

درباره ایمنی آسانسور بخوانید. 

ایده پاترنوستر

چه کسی اولین بار ایده چنین آسانسور وحشتناکی را داد؟ شاید برای شما هم جالب باشد بدانید چه کسی پاتر نوستر را خلق کرد. Peter hart مهندس ماجراجویی بود که اولین بار پاترنوستر را اختراع کرد. این اختراع اولین بار در سال ۱۸۸۴ در دارتفورد انگلستان مورد استفاده قرار گرفت. به نظر شما پیتر در هنگام طراحی این آسانسور به فکر جان مردمش نبود؟

چرا پاترنوستر؟

مهم ترین دلیل اختراع پاترنوستر جابجایی سریع تعداد زیادی از افراد در مدت زمان کوتاه بود. پاترنوستر ها نسبتا سریع هستند، هر کابین یک تا 5 نفر ظرفت دارد و قادر است تعداد طبقات زیاد را نیز هندل کند.

استاندارد آسانسور چیست؟

کارکرد پاتر نوستر؛ وجه تمایز آن با سایر آسانسورها

باید بدانید که پاترنوستر ها هرگز نمی ایستند! بله درست خواندید! پاترنوستر دارای چندین اتاقک است که از طریق شفت عمودی ای، به طور مرتب و بدون توقف، بالا و پایین می روند . افراد باید در همان جهتی که می خواهند پیاده شوند، سوار این آسانسور شده و وقتیکه به طبقه ی مورد نظر رسیدند، فورا از آن به بیرون بپرند! همین امر باعث شده تا قطع عضو و مرگ و میر زیادی در استفاده از این آسانسور رخ دهد.

پاترنوسترها همچنان در میان مردم !

جالب است بدانید پاترنوستر ها با وجود اینکه به شدت ممنوع شده اند همچنان مورد استفاده قرار میگیرند. علی رقم این محدودیت ها بیشترین تعداد پاترنوستر در کشور آلمان قرار دارد. تعداد این آسانسور در کشور آلمان به حدود 230 عدد می‌رسد. این امر در حالیست که حوادث این آسانسور همچنان ادامه دارد.

پاترنوستر آسانسور کشنده - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پاترنوستر آسانسور کشنده - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

قدمت آسانسور در ایران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا !

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

آسانسور فوق سریع - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ده آسانسور فوق سریع دنیا

می خواهیم شما را با سریع ترین آسانسورهای جهان آشنا کنیم. این آسانسورها درنقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند. اما به طور خلاصه می توان گفت سریع ترین آسانسورهای دنیا در آسیا واقع شده‌اند.

بالابر چیست - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.