پله برقی دوچرخه در تروندهایم نروژ - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پله برقی دوچرخه در تروندهایم نروژ

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | دانستنی‌های پله برقی | پله برقی دوچرخه در نروژ

 

 

استفاده از طراحی منحصر به فرد برای جابجایی دوچرخه ها به همراه رکاب سواران

ترامپ “Trampe” یک پله برقی مخصوص حمل دوچرخه است که در Brubakken در تروندهایم نروژ قرار دارد. این پله برقی که گاها از آن با نام آسانسور دوچرخه یاد می شود، اولین و تنها آسانسور حمل دوچرخه در جهان بود که در آگوست 1993 افتتاح شد. Trampe سالانه 20 الی 30 هزار دوچرخه سوار را به بالای تپه می‌برد. جالب است بدانید حداکثر پنج نفر می‌توانند همزمان سوار این پله برقی شوند. ترامپ به دلیل نادر بودنش یکی از جاذبه های گردشگری تروندهایم نروژ به شمار می رود.

 

پله برقی دوچرخه - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی دوچرخه – گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

نحوه استفاده از پله برقی دوچرخه ترامپ در نروژ

هنگام استفاده، پای راست را در نقطه شروع قرار دهید(پای چپ روی پدال دوچرخه باقی می‌ماند) و دکمه استارت را فشار دهید. آسانسور دارای دو سرعت است. یکی برای مبتدیان و دیگری برای دوچرخه سواران با تجربه. پس از چند ثانیه، پله برقی دوچرخه سوار را به جلو حرکت می دهد. یک اشتباه رایج در بین گردشگران و دوچرخه سوارانی که برای اولین بار از این آسانسور استفاده می‌کنند این است که پای راست خود را دراز نمی‌کنند و به جلو خم نمی‌شوند. این امر حفظ تعادل را دشوار می کند و ممکن است باعث سقوط آنها شود. اگر کسی بیفتد، صفحه پای فنری در زیر زمین ناپدید می شود.

تاریخچه پله برقی دوچرخه ترمپ

بالابر دوچرخه ترامپ (به نروژی: Sykkelheisen Trampe) یک بالابر دوچرخه در تروندهایم نروژ است که در سال 1993 توسط Jarle Wanwik اختراع و نصب شد. این دوچرخه در سال 2013 توسط Skirail، بخشی از گروه Poma، تحت نام CycloCable ارتقا و تغییر نام داد.

هزینه استفاده از پله برقی ترامپ چقدر است؟

استفاده از آسانسور دوچرخه ترامپ در نروژ رایگان است. در ماه های تابستان، Trampe به طور گسترده توسط ساکنان تروندهایم و همچنین گردشگران استفاده می شود. یک تپه‌نوردی سخت در شهر تروندهایم نروژ دلیل محکمی برای پایان دادن به دوچرخه‌سواری بود. اما این پله برقی به سختی عبور از تپه تروندهایم پایان داده است.

CycloCable که به عنوان بالابر دوچرخه Trampe شناخته می شود، تاکنون بیش از 200,000 دوچرخه سوار را حمل کرده است. این بالابر دوچرخه در امتداد یک شیب تند به طول 150 متر حرکت می کند. که با استفاده از یک سکوی زاویه دار نیرومند کار می‌کند. دوچرخه سواران می‌توانند پای خود را در این سکو استراحت دهند. همچنین به کمک آن خود را به بالای تپه برسانند. فراموش نکنید که در هنگام استفاده از این بالابر دوچرخه باید روی رکاب ایستاده پای چپ تان را روی سکوی حرکت کننده پله برقی قرار دهید.

 

پله برقی دوچرخه - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
پله برقی دوچرخه - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی