سقوط آسانسور| هنگام سقوط آسانسور چکار کنیم؟ | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

سقوط آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران| مقالات آسانسور| سقوط آسانسور

هنگام سقوط آسانسور چکار کنیم؟

حتما شما هم ترفندهای عجیب هنگام سقوط آسانسور را شنیده اید. متاسفانه هیچ کدام از این ترفندها در جلوگیری از آسیبهای آن موثر نیستند. پس در هنگام سقوط آسانسور چکار باید کرد ؟ با ما همراه باشید.

| آسانسور چیست؟|

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
حوادث آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

ترفندهای سقوط آسانسور

هیچ کاری نیست که در هنگام سقوط آسانسور انجام دهید! در واقع تمام کاری که لازم است باید قبل از آن انجام شود. اینکه می گویند در هنگام سقوط آسانسور دراز بکشید یا روی کیف تان بنشینید کاربردی نیستند. چرا که در هنگام سقوط شما چند ثانیه بیشتر تا برخورد به کف چاه آسانسور مهلت ندارید. شما در این مهلت کم نمی توانید اغلب این ترفندها را اجرا کنید. بنابراین تمام آن ها را دور بریزید. کاری که باید بکنید اینست:

| آسانسور چگونه کار می کند؟|

جلوگیری از سقوط آسانسور

برای جلوگیری از سقوط آسانسور باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات را به تفصیل در اینجا توضیح می دهیم.

|درباره انواع آسانسور بخوانید|

استفاده از محصولات با کیفیت

استفاده از محصولات با کیفیت از مهمترین نکات جلوگیری از این فاجعه است. موتورهای بی کیفیت، ریل های بی نام و نشان موجود در بازار که درجه کیفی دو و سه دارند، سیستم ترمز ضعیف، سنسورهای بی کیفیت و از همه مهمتر مواد اولیه ضعیفی که در ساخت آنها استفاده می شود همه و همه تاثیر بسزایی در حوادث آسانسور دارند. می توانید در شرکت بهران آسانبر با یک هزینه معقول و منطقی بهترین کیفیت را به منزل ببرید.

|جهت مشاوره و خرید آسانسور کلیک کنید|

نصب سیستم ترمز شامل گاورنر و پاراشوت

این سیستم برای جلوگیری از سقوط ساخته شده است. پیشنهاد می کنیم حتما درباره نحوه کار این سیستم جالب مقاله گاورنر ما را از اینجا بخوانید.

نصب صحیح سیم بکسل با کیفیت

علاوه بر آن که باید از سیم بکسلهای با کیفیت استفاده کنید. باید این سیم بکسل ها به درستی نصب گردند. سیم بکسل ها کناف های پیچانده شده ی فولادی هستند که سایز های مختلفی دارند. در هر آسانسور معمولا به تعداد چهار عدد یا بیشتر سیم بکسل به کار می رود. سقوط کابین آسانسور در صورت پارگی یکی از سیم بکسل ها امری محال است. البته ممکن است این اتفاق باعث تکان وحشتناکی در کابین آسانسور گردد. فقط با وجود پارگی در تمامی سیم بکسل هاست که کابین آسانسور سقوط خواهد کرد. که در این حالت هم اگر سیستم ترمز و گاورنر نصب باشد می تواند جلوگیری کند. در این هنگام به کمک سیستم پاراشوت و گاورنر کابین آسانسور به ریل ها قفل می گردد.

|درباره ایمنی آسانسور از این لینک بخوانید|

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
حوادث آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

نصب صحیح وزنه تعادل

یکی دیگر از نکات مهم در جلوگیری از حادثه وحشتناک نصب صحیح وزنه تعادل است. این قطعه همانطور که از نامش پیداست تعادل کابین آسانسور را تامین می کند. وزنه تعادل در آسانسور های کششی بکار می رود. اگر وزنه تعادل و قاب وزنه ایرادی داشته باشند یا درست نصب نشده باشند، فاجعه آفرین خواهند بود. ممکن است قاب وزنه لق بخورد و وزنه ها رها شوند. انتخاب سایز درست قاب وزنه هم از اهمیت بالایی برخوردار است. سایز قاب وزنه باید دقیقا با وزنه های تعادل یکی باشد. اگر تعادل وزنی بین کابین و قاب وزنه بهم بخورد، کابین به سرعت به پایین سقوط خواهد کرد. در واقع وزنه تعادل به موتور آسانسور کمک می کند تا وزن کابین را به درستی هدایت کند. البته در صورتی که از پاراشوت استفاده کنید، مانع افزایش ناگهانی سرعت آسانسور شده و کابین را به ریل ها قفل می کند.

|استاندارد آسانسور چیست؟|

نصب بافر و ضربه گیر

ضربه گیرها در انواع مختلفی تولید می شوند. این قطعات در انتهای چاه آسانسور نصب می گردند. در هنگام سقوط آسانسور اگر تنها بافر یا ضربه گیر نصب کرده باشید، مقدار زیادی از شدت ضربه توسط آن‌ها جبران میشود. بنابراین ضربه گیرها برای جلوگیری از شدت برخورد بالا نصب می شوند. بدین ترتیب در صورتی که فردی داخل کابین باشد شذت کمتری را متحمل خواهد شد. همچنین از آسیب مالی به کابین آسانسور جلوگیری می شود.

|خرید بافر یا ضربه گیر آسانسور|

با انجام دادن تمامی این کارها نه تنها احتمال سقوط آسانسور را به میزان زیادی کم می کنید، بلکه به خوبی میتوانید از ورود هر ضربه مالی و جانی در هنگام سقوط آسانسور جلوگیری کنید. علاوه بر این موارد سرویس دوره ای آسانسور و نصب استاندارد تمامی قطعات از نکاتی هستند که به شما اطمینان می دهند هرگز دچار این حادثه فاجعه بار نخواهید شد. با آرزوی سلامتی برای تمامی شما همراهان گرامی سایت بهران آسانبر
سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی