سقوط آسانسور| هنگام سقوط آسانسور چکار کنیم؟ | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

سقوط آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران| اطلاعات آسانسور| سقوط آسانسور

 

 

هنگام سقوط آسانسور چکار کنیم؟

حتما شما هم ترفندهای عجیب هنگام سقوط آسانسور را شنیده اید. متاسفانه هیچ کدام از این ترفندها در جلوگیری از آسیبهای آن موثر نیستند. پس در هنگام سقوط آسانسور چکار باید کرد ؟ با ما همراه باشید.

| آسانسور چیست؟|

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
حوادث آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

ترفندهای سقوط آسانسور

هیچ کاری نیست که در هنگام سقوط آسانسور انجام دهید! در واقع تمام کاری که لازم است باید قبل از آن انجام شود. اینکه می گویند در هنگام سقوط آسانسور دراز بکشید یا روی کیف تان بنشینید کاربردی نیستند. چرا که در هنگام سقوط شما چند ثانیه بیشتر تا برخورد به کف چاه آسانسور مهلت ندارید. شما در این مهلت کم نمی توانید اغلب این ترفندها را اجرا کنید. بنابراین تمام آن ها را دور بریزید. کاری که باید بکنید اینست:

جلوگیری از سقوط آسانسور

برای جلوگیری از سقوط آسانسور باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات را به تفصیل در اینجا توضیح می دهیم.

|درباره انواع آسانسور بخوانید|

استفاده از محصولات با کیفیت

استفاده از محصولات با کیفیت از مهمترین نکات جلوگیری از این فاجعه است. موتورهای بی کیفیت، ریل های بی نام و نشان موجود در بازار که درجه کیفی دو و سه دارند، سیستم ترمز ضعیف، سنسورهای بی کیفیت و از همه مهمتر مواد اولیه ضعیفی که در ساخت آنها استفاده می شود همه و همه تاثیر بسزایی در حوادث آسانسور دارند. می توانید در شرکت بهران آسانبر با یک هزینه معقول و منطقی بهترین کیفیت را به منزل ببرید.

|جهت مشاوره و خرید آسانسور کلیک کنید|

نصب سیستم ترمز شامل گاورنر و پاراشوت

این سیستم برای جلوگیری از سقوط ساخته شده است. پیشنهاد می کنیم حتما درباره نحوه کار این سیستم جالب مقاله گاورنر ما را از اینجا بخوانید.

نصب صحیح سیم بکسل با کیفیت

علاوه بر آن که باید از سیم بکسلهای با کیفیت استفاده کنید. باید این سیم بکسل ها به درستی نصب گردند. سیم بکسل ها کناف های پیچانده شده ی فولادی هستند که سایز های مختلفی دارند. در هر آسانسور معمولا به تعداد چهار عدد یا بیشتر سیم بکسل به کار می رود. سقوط کابین آسانسور در صورت پارگی یکی از سیم بکسل ها امری محال است. البته ممکن است این اتفاق باعث تکان وحشتناکی در کابین آسانسور گردد. فقط با وجود پارگی در تمامی سیم بکسل هاست که کابین آسانسور سقوط خواهد کرد. که در این حالت هم اگر سیستم ترمز و گاورنر نصب باشد می تواند جلوگیری کند. در این هنگام به کمک سیستم پاراشوت و گاورنر کابین آسانسور به ریل ها قفل می گردد.

|درباره ایمنی آسانسور از این لینک بخوانید|

 

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
حوادث آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

نصب صحیح وزنه تعادل

یکی دیگر از نکات مهم در جلوگیری از حادثه وحشتناک نصب صحیح وزنه تعادل است. این قطعه همانطور که از نامش پیداست تعادل کابین آسانسور را تامین می کند. وزنه تعادل در آسانسور های کششی بکار می رود. اگر وزنه تعادل و قاب وزنه ایرادی داشته باشند یا درست نصب نشده باشند، فاجعه آفرین خواهند بود. ممکن است قاب وزنه لق بخورد و وزنه ها رها شوند. انتخاب سایز درست قاب وزنه هم از اهمیت بالایی برخوردار است. سایز قاب وزنه باید دقیقا با وزنه های تعادل یکی باشد. اگر تعادل وزنی بین کابین و قاب وزنه بهم بخورد، کابین به سرعت به پایین سقوط خواهد کرد. در واقع وزنه تعادل به موتور آسانسور کمک می کند تا وزن کابین را به درستی هدایت کند. البته در صورتی که از پاراشوت استفاده کنید، مانع افزایش ناگهانی سرعت آسانسور شده و کابین را به ریل ها قفل می کند.

|استاندارد آسانسور چیست؟|

نصب بافر و ضربه گیر

ضربه گیرها در انواع مختلفی تولید می شوند. این قطعات در انتهای چاه آسانسور نصب می گردند. در هنگام سقوط آسانسور اگر تنها بافر یا ضربه گیر نصب کرده باشید، مقدار زیادی از شدت ضربه توسط آن‌ها جبران میشود. بنابراین ضربه گیرها برای جلوگیری از شدت برخورد بالا نصب می شوند. بدین ترتیب در صورتی که فردی داخل کابین باشد شذت کمتری را متحمل خواهد شد. همچنین از آسیب مالی به کابین آسانسور جلوگیری می شود.

|خرید بافر یا ضربه گیر آسانسور|

با انجام دادن تمامی این کارها نه تنها احتمال سقوط آسانسور را به میزان زیادی کم می کنید، بلکه به خوبی میتوانید از ورود هر ضربه مالی و جانی در هنگام سقوط آسانسور جلوگیری کنید.

علاوه بر این موارد سرویس دوره ای آسانسور و نصب استاندارد تمامی قطعات از نکاتی هستند که به شما اطمینان می دهند هرگز دچار این حادثه فاجعه بار نخواهید شد. با آرزوی سلامتی برای تمامی شما همراهان گرامی سایت بهران آسانبر

سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران
سقوط آسانسور | گروه صنعتی آسانسور وپله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

موتور گیرلس آسانسور بهران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع موتور آسانسور

به طور کلی موتورهای آسانسور دو دسته هستند. البته این انواع موتور آسانسور را نباید با انواع آسانسور اشتباه گرفت. همانطور که در مقاله انواع آسانسور گفتیم، آسانسور 5 نوع دارد. ما در این مقاله درباره انواع موتور آسانسورهای کششی صحبت می کنیم. که رایج ترین نوع آسانسور در کشور ایران است.

هوم لیفت - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور خانگی

امروز می خواهیم درباره آسانسور خانگی صحبت کنیم. حتما شما هم نام آن را زیاد شنیده‌اید. اما آسانسورهای خانگی چه تفاوتی با سایر آسانسورها دارند؟ چرا در ایران کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ آیا نحوه کارکرد آنها نیز متفاوت است؟ به تمام سوالات شما در این مقاله پاسخ داده‌ایم. با ما همراه باشید.

آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران

آزمایشگاه از بروزترین تجهیزات و کادری مجرب بهره مند است. آزمایشگاه آسانسور و پله برقی بهران توانایی انجام انواع آزمون های مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقی را دارا می باشد.

آسانسور هامتشواند سوییس- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
عجیبترین آسانسورهای دنیا

چگونه می‌توان به بالای بلندترین برج جهان رسید؟ بوسیله آسانسور دوطبقه برج خلیفه! این آسانسور سریعترین نوع خود در جهان است. ظرفیت کلی آسانسور دوطبقه برج خلیفه بین ۱۲ تا ۱۴ نفر است.