بزرگترین آسانسور جهان| ظرفیتی باورنکردنی در یک کابین آسانسور| بهران آسانبر

بزرگترین آسانسور جهان

گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران| دانستنی آسانسور| بزرگترین آسانسور جهان

 

ظرفیت باورنکردنی بزرگترین آسانسور جهان

یکی از مشکلات امروزی در استفاده از آسانسورهای پر رفت و آمد زمان انتظار آن است. شرکت های آسانسور بسیاری برای حل این مشکل دست به کار شده اند. یکی از این راه حل‌ها، دستگاه اعزام مقصد یا DDS است که در مقاله‌های بعدی درباره آن صحبت می کنیم. اما همین مشکل باعث شد تا شرکت فنلاندی KONE با ساخت بزرگترین آسانسور جهان در صدد حل آن برآید. برای آشنایی بیشتر با این آسانسور غول پیکر همراه ما باشید.

| آسانسور چیست و چگونه کار می‌کند؟|

معرفی بزرگترین آسانسور جهان

بزرگترین آسانسور جهان در کجا قرار دارد؟

این آسانسور در مرکز جهانی Jio در بمبئی مقصد تجاری و فرهنگی جدید هند است. بمبئی، شهر تجارت و ثروت، شهر بی‌خانمان‌ها و در یک کلام شهر بالیوود است. بنابراین با توجه به جمعیت بالای این شهر و تردد بالا در مراکز تجاری آن دور از ذهن نباشد که بزرگترین آسانسور جهان در این شهر بنا گردد. این آسانسور در مرکز جهانی جیو بمبئی قرار دارد. این مکان مقصد تجاری و فرهنگی جدید هند است. مرکز جهانی جیو 188 تاسیسات KONE دارد. این تاسیسات شامل 5 آسانسور باربری، 74 آسانسور خدماتی، 78 پله برقی و 30 آسانسور مهمان می شود.

|سریعترین آسانسورهای جهان|

ویژگی آسانسور جیو بمبئی

بزرگترین آسانسور دنیا با وسعت 277.5 فوت مربع توسط شرکت حمل و نقل عمودی فنلاندی Kone Corporation رونمایی شد. بزرگترین آسانسور مسافری در جهان، آسانسور جدید هونکین هند، با وزن 16 تن از 18 قرقره و 9 سیم بکسل تشکیل شده است. این آسانسور بین پنج طبقه با سرعت 1.3 فوت در ثانیه حرکت می‌کند. ممکن است تعجب کنید اما بزرگترین آسانسور در جهان می تواند 235 نفر را در یک حرکت حمل کند. این آسانسور به اندازه یک آپارتمان کوچک است!

 

بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

این آسانسور برای جابجایی مهمان‌های مراسم‌های بزرگ مانند عروسی، همایش و… تعبیه شده است. میزان رفت و آمد افراد در کنفرانس و نمایشگاه‌‎های واقع در ساختمان جیو با قرارگیری بزرگترین آسانسور جهان به بهترین حالت خود می رسد.

| آسانسور برج شانگهای چین |

کاهش مصرف انرژی

با توجه به اندازه بزرگ این آسانسور، 18 قرقره و 9 سیم بکسل دارد. این تجهیزات، موجب افزایش ایمنی و بهبود کارایی آسانسور نیز می‌شوند. برای اطمینان از ایمنی و کارایی آسانسور، کل شفت سازه بر روی ریل هایی که روی ستون های فولادی ثابت شده اند حرکت می کند.

| درباره ایمنی آسانسور بخوانید.|

تجهیزات آسانسور جیو بمبئی

این آسانسور مجهز به تجهیزاتی است که باعث افزایش دوام آن و صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود. بزرگ ترین آسانسور دنیا مجهز به KONE E-Link است، یکی از تجهیزات مدیریت ساختمان که امکان نظارت از راه دور آسانسور را ممکن می‌سازد.

| برای استاندارد بودن یک آسانسور چه قطعاتی لازم است ؟|

کابین آسانسور جیو بمبئی

این آسانسور مجهز به یک درب شیشه ای منحصربفرد با چهار پانل است و بین پنج طبقه با سرعت یک متر در ثانیه حرکت می‌کند و به ویژه برای جابجایی تعداد زیادی از مسافران مناسب است.

این آسانسور از نوع پانوراما است و مجهز به دو مانیتور است که اطلاعات اخبار و به روز رسانی‌های ساختمان را نمایش می‌دهند. تزئینات بزرگ‌ترین آسانسور در جهان، شامل یک چراغ سقفی و کریستالی، با تم نیلوفر آبی است.

بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

قدمت آسانسور در ایران- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

طولانی ترین پله برقی دنیا- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
طولانی ترین پله برقی دنیا !

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

آسانسور فوق سریع - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ده آسانسور فوق سریع دنیا

می خواهیم شما را با سریع ترین آسانسورهای جهان آشنا کنیم. این آسانسورها درنقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند. اما به طور خلاصه می توان گفت سریع ترین آسانسورهای دنیا در آسیا واقع شده‌اند.

بالابر چیست - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.