بزرگترین آسانسور جهان| ظرفیتی باورنکردنی در یک کابین آسانسور| بهران آسانبر

بزرگترین آسانسور جهان

گروه صنعتی آسانسور و پله‌برقی بهران| دانستنی آسانسور| بزرگترین آسانسور جهان

 

ظرفیت باورنکردنی بزرگترین آسانسور جهان

یکی از مشکلات امروزی در استفاده از آسانسورهای پر رفت و آمد زمان انتظار آن است. شرکت های آسانسور بسیاری برای حل این مشکل دست به کار شده اند. یکی از این راه حل‌ها، دستگاه اعزام مقصد یا DDS است که در مقاله‌های بعدی درباره آن صحبت می کنیم. اما همین مشکل باعث شد تا شرکت فنلاندی KONE با ساخت بزرگترین آسانسور جهان در صدد حل آن برآید. برای آشنایی بیشتر با این آسانسور غول پیکر همراه ما باشید.

| آسانسور چیست و چگونه کار می‌کند؟|

معرفی بزرگترین آسانسور جهان

بزرگترین آسانسور جهان در کجا قرار دارد؟

این آسانسور در مرکز جهانی Jio در بمبئی مقصد تجاری و فرهنگی جدید هند است. بمبئی، شهر تجارت و ثروت، شهر بی‌خانمان‌ها و در یک کلام شهر بالیوود است. بنابراین با توجه به جمعیت بالای این شهر و تردد بالا در مراکز تجاری آن دور از ذهن نباشد که بزرگترین آسانسور جهان در این شهر بنا گردد. این آسانسور در مرکز جهانی جیو بمبئی قرار دارد. این مکان مقصد تجاری و فرهنگی جدید هند است. مرکز جهانی جیو 188 تاسیسات KONE دارد. این تاسیسات شامل 5 آسانسور باربری، 74 آسانسور خدماتی، 78 پله برقی و 30 آسانسور مهمان می شود.

|سریعترین آسانسورهای جهان|

ویژگی آسانسور جیو بمبئی

بزرگترین آسانسور دنیا با وسعت 277.5 فوت مربع توسط شرکت حمل و نقل عمودی فنلاندی Kone Corporation رونمایی شد. بزرگترین آسانسور مسافری در جهان، آسانسور جدید هونکین هند، با وزن 16 تن از 18 قرقره و 9 سیم بکسل تشکیل شده است. این آسانسور بین پنج طبقه با سرعت 1.3 فوت در ثانیه حرکت می‌کند. ممکن است تعجب کنید اما بزرگترین آسانسور در جهان می تواند 235 نفر را در یک حرکت حمل کند. این آسانسور به اندازه یک آپارتمان کوچک است!

 

بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

این آسانسور برای جابجایی مهمان‌های مراسم‌های بزرگ مانند عروسی، همایش و… تعبیه شده است. میزان رفت و آمد افراد در کنفرانس و نمایشگاه‌‎های واقع در ساختمان جیو با قرارگیری بزرگترین آسانسور جهان به بهترین حالت خود می رسد.

| آسانسور برج شانگهای چین |

کاهش مصرف انرژی

با توجه به اندازه بزرگ این آسانسور، 18 قرقره و 9 سیم بکسل دارد. این تجهیزات، موجب افزایش ایمنی و بهبود کارایی آسانسور نیز می‌شوند. برای اطمینان از ایمنی و کارایی آسانسور، کل شفت سازه بر روی ریل هایی که روی ستون های فولادی ثابت شده اند حرکت می کند.

| درباره ایمنی آسانسور بخوانید.|

تجهیزات آسانسور جیو بمبئی

این آسانسور مجهز به تجهیزاتی است که باعث افزایش دوام آن و صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود. بزرگ ترین آسانسور دنیا مجهز به KONE E-Link است، یکی از تجهیزات مدیریت ساختمان که امکان نظارت از راه دور آسانسور را ممکن می‌سازد.

| برای استاندارد بودن یک آسانسور چه قطعاتی لازم است ؟|

کابین آسانسور جیو بمبئی

این آسانسور مجهز به یک درب شیشه ای منحصربفرد با چهار پانل است و بین پنج طبقه با سرعت یک متر در ثانیه حرکت می‌کند و به ویژه برای جابجایی تعداد زیادی از مسافران مناسب است.

این آسانسور از نوع پانوراما است و مجهز به دو مانیتور است که اطلاعات اخبار و به روز رسانی‌های ساختمان را نمایش می‌دهند. تزئینات بزرگ‌ترین آسانسور در جهان، شامل یک چراغ سقفی و کریستالی، با تم نیلوفر آبی است.

بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
بزرگترین آسانسور جهان- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی