خرید آسانسور | مراحل خرید آسانسور | قیمت آسانسور |بهترین شرکت‌ها | بهران آسانبر

مراحل خرید آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران | خرید آسانسور | مراحل خرید آسانسور

 

 

مراحل خرید آسانسور، انتخاب شرکت آسانسور، قیمت آسانسور، بهترین شرکت‌ها

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید برای منزل مسکونی خودتان آسانسور بخرید اما ندانید باید از کجا شروع کنید؟ خرید آسانسور مساله ایست که تا وقتی مهندس ساختمان نباشید چیز زیادی درباره آن نخواهید دانست. در این مقاله کوشیده ایم تا در کنار آموزش زیر و بم خرید یک آسانسور خوب، ویژگی‌های یک شرکت آسانسوری خوب را نیز به شما معرفی کنیم.

قدم اول : آشنایی با روال خرید آسانسور در ایران

همچنان که در کشورهای خارجی مهم ترین نکته در خرید آسانسور انتخاب شرکت طراح آن است، در ایران نیز این امر از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن یک آسانسور خوب نیازمند رعایت نکات متعددی است. پس از انتخاب شرکت طراحی و مونتاژ، داشتن یک قرارداد خوب، گرفتن استاندارد آسانسور، رعایت نکات نصب آسانسور و استفاده مناسب از آن، مهم‌ترین نکات هستند.

 

مراحل نصب آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
مراحل نصب آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

انتخاب شرکت آسانسور

بنابراین در ابتدا باید یک شرکت آسانسوری را برای انجام کارهای طراحی و نصب آسانسور خود انتخاب کنید. گروه صنعتی بهران این کار را برای شما آسان کرده است. در بهران می توانید به صورت رایگان مشاوره خرید آسانسور بگیرید. آسانسور مناسب خود را انتخاب کرده و خریداری کنید. سپس با یک شرکت طراحی مونتاژ تماس گرفته و قرارداد نصب ببندید.

البته این تنها راه حل بهران برای تامین آسانسور شما نیست! شما در بهران می توانید صفر تا صد طراحی، نصب، راه اندازی و استاندارد آسانسور خود را انجام دهید. جهت خرید و نصب آسانسور خود با ما تماس بگیرید.

انعقاد قرارداد طراحی و نصب

پس از انتخاب شرکت آسانسور مناسب که در ادامه مقاله بهترین شرکت های آسانسور را به شما معرفی خواهیم کرد، باید بکوشید قراردادی مناسب ببندید. یکی از مهمترین نکات در قرارداد آسانسور زمان راه اندازی آن است. نکته بعدی قبول مسولیت دریافت استاندارد آسانسور از سوی شرکت نصب کننده است. نداشتن استاندارد گرفتن پایان کار ساختمان را برای شما تقریبا غیر ممکن می کند. گروه صنعتی بهران در تمامی پروژه های خود علاوه بر تعهد نصب و راه اندازی به موقع دستگاه شما، تمامی مراحل دریافت استاندارد را انجام می دهد. در این مرحله توجه داشته باشید حتما با یک شرکت طراحی و مونتاژ آسانسور قرارداد ببندید و نه افراد شخصی. چرا که تمامی قراردادهای حقوقی قابلیت پیگیری قضایی دارند.

 

موتور آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
موتور آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

 

قدم دوم: شناخت بهترین شرکت های آسانسوری

برای انتخاب بهترین شرکت های آسانسوری که کار نصب و راه اندازی آسانسورتان را انجام دهند باید به ویژگی های آنها توجه کنید. در اینجا برخی از ویژگی‌های مهم یک شرکت آسانسوری خوب را آورده‌ایم.

برخورداری از تجربیات و سابقه کاری بالا

شرکت‌هایی که دارای سابقه و تجربیات بالایی در زمینه نصب و راه‌اندازی آسانسورها هستند، می‌توانند خدمات با کیفیت بالایی ارائه دهند. این شرکت‌ها با انجام تعداد زیادی پروژه در زمینه نصب آسانسور، از تجربیات بالا و ارزشمندی بهره‌مند می‌شوند. آن‌ها همچنین به تمام جزئیات و جوانب پروژه‌ها تسلط پیدا می‌کنند. در نتیجه، هر پروژه را مسلماً با کیفیت و کارایی بالایی انجام می‌دهند و به پایان می‌رسانند.

کیفیت بالای قطعات

به‌طور قطع، شرکت‌های معتبر و بزرگی که در زمینه آسانسورها فعالیت دارند، از قطعات با کیفیت و استاندارد برای ساخت آسانسورها استفاده می‌کنند. این انتخاب باعث می‌شود که آسانسورها پس از نصب و راه‌اندازی، عملکرد بهینه‌ای داشته باشند و ایمنی آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش یابد.

استفاده از فناوری‌های روز جهانی

برای انتخاب بهترین شرکت نصب آسانسور از بین شرکت‌های بسیار، باید به نوع فناوری‌های مورد استفاده در ساخت و راه‌اندازی آسانسورها توجه کنید. یک شرکت با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها برای تولید و نصب آسانسور، سیستم‌های با کیفیت، کارایی بالا و طول عمر بالا ارائه می‌دهد. برای این منظور، تحقیق از تجربیات مشتریان و بررسی پروژه‌های انجام شده توسط شرکت مورد نظر می‌تواند به شما کمک کند تا نوع فناوری‌هایی که توسط آن شرکت استفاده می‌شود را درک کنید.

 

چاه آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
چاه آسانسور- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

سرعت در انجام کار

شرکت‌های بزرگ و معتبر آسانسوری برای نصب و راه‌اندازی سیستم‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن تلاش می‌کنند. این اقدام به خصوص در ساختمان‌ها و آپارتمان‌های بلند و چندطبقه، به ویژه در شهرهای بزرگ، بسیار ضروری است زیرا این ساختمان‌ها به طور فوری نیازمند آسانسور هستند. بنابراین، وقتی به دنبال انتخاب یک شرکت نصب آسانسور معتبر و با تجربه از میان شرکت‌های مختلف هستید، حتما به سرعت ارائه خدمات توسط آن شرکت توجه کنید.

میزان خدمات پس از فروش و نحوه ارائه آن

یکی از روش‌های ارزیابی شرکت‌های مختلف به منظور انتخاب بهترین شرکت نصب آسانسور، توجه به خدمات پس از فروش آن‌هاست. باید به دقت بررسی کنید که شرکت مورد نظری که خدمات پس از فروش مطلوب‌تری را ارائه می‌دهد، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای دریافت خدمات نصب آسانسور باشد. چنین شرکتی خدمات پشتیبانی و پس از فروش خود را به شکل کارآمد و سریعی ارائه می‌دهد تا مشتریان از خدمات ارائه شده راضی و راحت باشند.

قیمت مناسب خدمات

اختلافات بسیاری بین شرکت‌های آسانسوری از نظر قیمت محصولات و خدمات وجود دارد. برخی از این شرکت‌ها تمایل دارند خدمات و محصولات خود را با قیمت بسیار بالا عرضه کنند، در حالی‌که شرکت‌های دیگر سعی در ارائه خدمات با قیمت مناسب و کیفیت بالا دارند. تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین شرکت نصب آسانسور باید با توجه به عوامل مختلف انجام شود، از جمله قیمت، کیفیت، خدمات پس از فروش و سابقه کاری شرکت.

ارائه خدمات مشاوره

شرکت‌های بزرگ آسانسوری که از اعتبار بالایی نیز برخوردارند، همواره ارائه انواع خدمات مشاوره به مشتریان را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند. این خدمات شامل مشاوره و راهنمایی در خرید، نصب و راه‌اندازی، سرویس و نگهداری، تعمیرات، و همچنین بازسازی و نوسازی آسانسور می‌شود. کارشناسان این گونه شرکت‌ها با ارائه خدمات مشاوره جامع، سعی می‌کنند تا به سوالات مشتریان پاسخ داده و آگاهی آن‌ها را در حوزه آسانسور و تجهیزات وابسته افزایش دهند.

 

آسانسور پانوراما- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
آسانسور پانوراما- گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

رعایت کامل استانداردهای نصب و راه اندازی

نصب آسانسور نیاز به رعایت استانداردها و ضوابط مربوط به خود را دارد که باید در تمامی پروژه‌های آسانسور به یکنواختی رعایت شوند. این استانداردها در هر نوع سیستم آسانسور به شکل متفاوتی تعیین می‌شوند. به عنوان مثال، برای نصب آسانسور هیدرولیک نیازمند رعایت استانداردهای خاصی هستیم که با نصب سیستم کششی تفاوت دارد. رعایت کامل این استانداردها و ضوابط نه تنها می‌تواند بهبود کارایی و عملکرد سیستم را به دنبال داشته باشد، بلکه ایمنی آن را نیز به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

بهره مندی از پرسنل توانمند و متخصص

شرکت‌های معتبر و با تجربه، برای تولید انواع آسانسورها و ارائه خدمات متنوع، از پرسنل متخصص و با توانایی استفاده می‌کنند. به دلیل تخصص و پیچیدگی صنعت آسانسور، این شرکت‌ها نیازمند کارکنانی با توانایی‌ها و دانش لازم هستند. همچنین، آن‌ها به تدریس دائمی دانش و تکنیک‌های جدید در این صنعت به کارمندانشان می‌پردازند.

جمع بندی

تا اینجا متوجه شدیم شرکت های بزرگ تر برای قراردادهای نصب و راه اندازی آسانسور اقدامات بهتری دارند. همچنین تجربه بسیار بالای آنها باعث شده است تا در انجام وظایف خود با سرعت و دقت بیشتری عمل کنند. گروه صنعتی بهران علاوه بر تولید صفر تا صد قطعات آسانسور آماده اجرای تمامی پروژه های آسانسور شما از صفر تا صد به همراه دریافت استاندارد آسانسور شماست. بنابراین هر آنچه را که مورد نیاز شماست در بهران گرد هم آورده ایم.

مراحل خرید آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

پیشنهادات مرتبط

آسانسور mrl-mr آسانسور - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

اولین آسانسور جهان - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

ظرفیت آسانسور و نحوه محاسبه آن - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

سرعت آسانسور؛ بایدها و نبایدها - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

دنیای درون پله برقی - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

کوچکترین آسانسور دنیا - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران
کوچکترین آسانسور دنیا

کوچک ترین آسانسور جهان در شهر ونیز ایتالیا قرار دارد. محل قرارگیری این آسانسور در نزدیکی میدان سن مارکو و در هتلی به نام Hotel A La Commedia است. این هتل 4 ستاره دارای 35 اتاق و سوئیت است که با سبک مدرن و کلاسیک تزئین شده‌اند.

اخبار بهران

دانستنی آسانسور

مقالات آسانسور و پله برقی