معرفی کارخانه

کارخانه گروه صنعتی بهران ، دارای مساحت 120هزار متر مربع و دارای بیش از1200  نفر پرسنل فنی و متخصص در شهرک صنعتی پرند واقع و دارای بزرگترین خطوط تولید  موتورگیربکس  آسانسور ، انواع درب آسانسور، انواع گاورنر آسانسور، فلکه هرزگردد ، خط تولید پله برقی و رمپ برقی ، خط تولید قطعات آسانسور ، انواع قطعات الکترونیک ، خط تولید کابین  میباشد.

همچنین واحدهای مدیریت، برنامه ریزی، هماهنگی و کنترل کیفی ، آزمایشگاه ها ی تخصصی  این مجموعه در ساختمانی اداری با وسعت بیش از 7000 متر مربع در محل شهرک صنعتی پرند واقع شده تا کلیه فرایندهای تحقیق و توسعه ، تولید و کنترل کیفی این شرکت مطابق با برنامه های استراتژیک  از پیش تعیین شده این شرکت اجرا گردد .

خطوط تولید بهران آسانبر

در گروه صنعتی بهران 14 نوع موتور گیربکس آسانسور از توان 5.5 کیلو وات تا توان های بالا مانند 19.2 کیلو وات در مدل های تک سرعته و دو سرعته در حال تولید و ارائه به مشتریان میباشد .
این موتورگیربکس ها برای انواع آسانسورهای مسکونی، بیمارستانی و باربری در ارتفاع و ظرفیت های کم تا زیاد مورد استفاده قرار میگیرد.
تمامی قطعات موتورگیربکس بهران جهت افزایش کیفیت با دستگاه های CNC هشت محور،همزمان کنترل و تراش ماردون که با دقت 3 میکرون ماردون را تراش میزند . تست میگردند
تولید قطعات موتورگیربکس بهران به طور کامل بر اساس استاندارد های کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا و آلمان میباشد برای مثال سخت کاری موتورگیربکس های بهران مانند آلمان و ایتالیا در حدود 50 راکول میباشند.
(سختی راکول (به انگلیسی: Rockwell Hardness) یکی از معیارهای سختی است)
فلکه های موتور گیربکس بهران به دلیل طراحی ویژه و نوع ریخته گری که صورت گرفته است ضد سایشی بوده و در صورت نصب بصورت صحیح و تنظیم فشار سیم بکسل ها کمترین خوردگی را داشته و به همین جهت موجب افزایش طول عمر سیم بکسل ها نیز میشوند .کلیه مراحل رنگ کاری و مونتاژ موتورگیربکس بهران به صورت تمام اتوماتیک انجام میگردد که این امر موجب کاهش خطا و بالا بودن کیفیت تولید در تمامی موتورها میشود.
انجام تست های آزمایشگاهی برای موتورگیربکس های بهران ، نه به صورت رندوم بلکه به صورت 100 درصدی برای تمام موتورگیربکس ها انجام میگردد.

پله برقی های بهران براساس استاندارد EN 115  که به عنوان معتبرترین استاندارد در کشورهای اروپایی میباشد تولید میگردند.

این پله برقی ها  دردو زاویه 30و 35 درجه، سه نوع تجاری و سخت کار و فوق سخت کار و نیز جهت فضاهای سرپوشیده ،سرباز و نیمه محصورمیباشند و در انواع سرعت های 0.5 ، 0.65 ، 0.75 متر بر ثانیه تولید میگردند .

طراحی پله برقی های بهران ، برگرفته از پله برقی های مدل 9300 کمپانی شیلدر بوده و طراحی فنی مهندسی قطعات آن توسط تیم فنی بهران صورت گرفته است.

این پله برقی ها  در سه عرض 600 ،800 و1000 میلیمتر به بازار عرضه میگردند.

همانطور که میدانید استراکچر پله برقی  ، یک سازه فلزی و در حقیقت چهارستون پله برقی شمرده میشود که بسته به ارتفاع پله برقی ، به صورت یکپارچه و یا دو یا سه تکه طراحی و ساخته میشود و در صورتی که در ولید پله برقی از نبشی های معمولی و با کیفیت پایین در قسمت استراکچر استفاده گردد.

استراکچر های پله برقی بهران با توجه به آنالیزمتخصصین بهران با نرم افزارهای پیشرفته همچون کتیا  و آباکوس طراحی میگردد.و جهت کاهش انتقال تنش ها از سوی پله برقی به سازه ساختمان از نبشی های L شکل خاص استفاده میشود .

موتور و گیربکس در پله برقی :

همان طور که میدانید پله برقی ها نیروی محرکه خود را  از یک الکتروموتور متصل به گیربکس که به وسیله زنجیر به اسمبلی بالا متصل است دریافت میکنند .

شرکت اسانسور و پله برقی بهران با تولید درب های آسانسور در انواع  لولایی ، نیمه اتوماتیک ، تمام اتوماتیک و در ابعاد مختلف ، سهم بزرگی از بازار آسانسور را به خود اختصاص داده است .

 تولید این درب ها بر اساس طراحی مهندسین غیور ایرانی و با بررسی درب های سلکوم ایتالیا بوده و بر همین اساس در بسیاری از موارد در بین خریداران ، درب های تولیدی شرکت بهران قابل مقایسه و رقابت با نمونه برند های مطرح خارجی می باشد .

تولید درب های بهران به طور کامل با دستگاه های فوق پیشرفته پانچ و پرس برک و CNC ساخت آمادا ژاپن و با آسترونیک سوئیس که تمام مراحل برش لیزر به صورت اتوماتیک صورت میگیرد.  همچنین جهت افزایش استحکام از سیستم جوشکاری اتوماتیک به صورت نقطه جوش در پروسه تولید استفاده می گردد .

همانطور که میدانید بیشترین آمار خرابی در هر آسانسور مربوط به اشکالات درب آسانسور میباشد به همین علت در تولید درب های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این شرکت بجای استفاده از موتورگیربکس با الکتروموتورهای ذغالی که عمر کوتاهی دارند و در آسانسور های با ترافیک بالا قابل استفاده نیستند از موتورهای براش لس استفاده شده است که با بهره گیری از سیستم کنترل vvvf نرمی حرکت بالا و خرابی کمتر را به ارمغان آورده و قابل استفاده در محل های پرترافیک می باشد.

طراحی گاورنر های بهران توسط بخش طراحی و مهندسی گروه صنعتی بهران انجام و به عبارتی مهندسی معکوس گاورنر های PFB  ایتالیا میباشد .

بهران دارای خط تولید انواع گاورنر یک جهته و دو جهته و دارای انواع سرعت 1 و 1.6 متر بر ثانیه  میباشد و به زودی نمونه گاورنر های MRL  بهران وارد بازار آسانسور میگردد .  

همانطور که میدانید گاورنر با اجرای پاراشوت به موقع ، نقش بسزایی در حفظ امنیت مسافران هنگام حرکت آسانسور دارد و متاسفانه در بسیاری از شرکت های تولید کننده، برای کاهش قیمت ، در تولید گاورنر از مواد اولیه مرغوب استفاده نمیکنند ، که این امر موجب میشود طول عمر این کالا به شدت کاهش پیدا کرده و همچنین میتواند موجب حوادث ناگوار آسانسوری گردد.

مجموعه بهران، با به کارگیری به  روز ترین تکنولوژی های دنیا در خطوط تولید گاورنر ، اجرای آزمایشات تخصصی در زمینه تست گاورنرها ی تولیدی  و همچنین استفاده از مواد اولیه درجه یک و مرغوب ، همواره در تلاش است که  موجب افزایش  حس امنیت  و آرامش در مسافران گردد.

این گروه صنعتی  کلیه گاورنر ها ی خود را از طریق PLC و دقت های بالای انکدر تست  و برای هرکدام از این گاورنر ها برگه  گزارش صادر میکند که این برگه هنگام خرید به مشتری ارائه میگردد .

کارخانه بهران دارای خط تولید انواع فلکه هرزگرد آسانسور با قطر و تعداد شیار متنوع میباشد و با توجه به استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید این فلکه های هرزگرد و نیز گذراندن انواع آزمایش های تخصصی ، این فلکه های هرزگرد دارای دقت عملکرد بالا و طول عمر بسیار زیاد میباشد و با توجه به نظارت دقیق درزمان تولید و  انجام تست های آزمایشگاهی روی این فلکه های هرزگرد ، امکان سایش سیم بکسل ها روی این فلکه ها را به حداقل ممکن رسانده است .

تنوع در تولید فلکه های هرزگرد بهران این امکان را به مشتریان میدهد که برای انواع آسانسور با  موتورهای ایرانی و خارجی و با گام های متنوع ، بتوانند از فلکه های هرزگرد بهران در سیستم آسانسور خود استفاده کنند .

همچنین بهران با تولید انواع فلکه های هرززگرد سفارشی ، نیاز مشتریان خود را در این زمینه نیز برطرف نموده و همواره تعهد خود را به مشتریان عزیز که همانا ایجاد حس امنیت و آرامش در هنگام استفاده از آسانسور های بهران میباشد را اجرا نموده است .

گروه صنعتی بهران درای خط تولید انواع کابین آسانسور مانند کابین های تمام استیل طرح دار و ساده ، کابین پانوراما ، کابین های شیشه ای ، کابین های طرح ویتور و نیز دارای خط تولید انواع کابین های برانکارد بر و خودرو بر میباشد .خط تولید کابین های بهران به صورت کاملا مکانیزه و مجهز به دستگاه های پیشرفته پانچ ، پرس ، خم ،CNC ، جوش و … میباشد که تمام این دستگاه ها ساخت کمپانی آمادا ژاپن و بایسترونیک سوئیس میباشند و قابلیت انجام کلیه مراحل برش ، خم ، لیزرینگ و .. را دارا می باشند .

از جمله مهمترین مزیت های کابین های تولید بهران ، استحکام بالا ، زیبایی ظاهری ، تنوع کابین ها ، و قیمت بسیار مناسب آن ها می باشد.

سیستم رنگ کابین های بهران به صورت تمام اتوماتیک و حاوی پودر الکترو استاتیک میباشد ،همان طور که میدانید از جمله مهمترین مزیت های این نوع رنگ آمیزی ، استحکام بسیار بالای رنگ و یکپارچه بودن رنگ آمیزی و به عبارتی ظرافت بالای رنگ آمیزی می باشد .

تولید کابین در مجموعه بهران ، با توجه به نوع پروژه و بر اساس استاندارد های بین المللی انجام و ارائه میگردد و با توجه به ظرافت ساخت کابین های بهران ، این کابین ها دارای بسته بندی استاندارد و با استحکام بالا جهت حمل داخل و خارج کشور می باشند.

متعهد بودن مجموعه بهران به مشتریان ارزشمند خود موجب میشود که این گروه صنعتی با استفاده از مواد اولیه مرغوب ، کیفیت کابین های تولیدی خود را قابل رقابت با نمونه های مطرح خارجی کرده و با توجه به تولید ملی بودن این کابین ها ، در مقابل کیفیت بسیار بالا دارای قیمت مناسب و بهترین گزینه برای انتخاب مصرف کنندگان عزیزمان باشد .

قلاب بکسل بهران :

قلاب بکسل های بهران در طرح های مختلف تولید میشوند و طراحی آن ها به صورت اختصاصی برای شرکت بهران میباشد.

این قلاب بکسل ها  ، بدون استفاده از چدن وبه طور کامل با استفاده از فولاد فورج که دارای استحکام بسیار بالاتری نسبت به چدن میباشد ،  تولید میگردند.

قفل بهران :

قفل های بهران ، تولید شده باآلومینیوم درجه یک و دارا کیفیت بسیار بالا میباشد . این قفل ها دارای گواهی استاندارد از سازمان ملی استاندارد کشوری نیز میباشد .

طبق قوانین استاندارد ، قفل های آسانسور باید قابلیت پاس کردن تعداد ضرب 1000 عدد را داشته باشند تا موفق به اخذ گواهی استاندارد قفل گردند ، این درحالی است که قفل بهران قابلیت پاس کردن 2000 ضرب را دارد یعنی 2 برابر میزان استاندارد قفل .


آزمایشگاه بهران آسانبر

شرکت بهران آسانبر با توجه به اعتقاد مدیران ارشد مجموعه نسبت به اهمیت کیفیت محصولات تولیدی، اقدام به راه اندازی آزمایشگاهی مدرن و مجهز نموده است.آزمایشگاه شرکت بهران آسانبر، با استفاده از بروزترین تجهیزات و کادری مجرب، توانایی انجام انواع آزمون های مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقی را دارا می باشد. دریافت استاندارد ISO17025 به عنوان آزمایشگاه مرجع، از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، از جمله دستاوردهای این واحد به شمار می آید.

از جمله تجهیزات مورد استفاده در آزمایشگاه شرکت بهران آسانبر، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

دستگاه تست کشش

دستگاه تست کشش

از این تجهیز، جهت انجام آزمون کشش، در موارد مورد نیاز بر روی اجزا و قطعاتی که در ساخت آسانسور و پله برقی مورد استفاده قرار می گیرند، به کار گرفته می شود. ازجمله تست کشش سیم بکسل، هندریل پله برقی و غیره

دستگاه تست کامب پلیت پله برقی

دستگاه تست کامب پلیت پله برقی

از این تجهیز، جهت کنترل مکانیزم ایمنی دوجهته کامب پلیت پله برقی بهران استفاده می گردد.

دستگاه اندازه گیری دنده

دستگاه اندازه گیری دنده

این تجهیز، جهت اندازه گیری پارامترهای مهم چرخ دنده ، به کار گرفته می شود.

دستگاه اندازه گیری سه بعدی

دستگاه اندازه گیری سه بعدی

از این تجهیز، جهت اندازه گیری ابعاد و تلرانس های هندسی در قطعات ماشین کاری شده، با دقت بسیار بالا و مهندسی معکوس قطعات و… استفاده می گردد.

.

دستگاه تست گاورنر

دستگاه تست گاورنر

از این تجهیز، جهت کنترل عملکرد گاورنر، بر اساس استانداردهای INSO7988 و  BS EN 81-20 & 81-50  استفاده می گردد.

دستگاه تست لقی دنده و ماردون

دستگاه تست لقی دنده و ماردون

از این تجهیز، جهت کنترل نحوه درگیری و میزان لقی بین دنده و ماردون استفاده می گردد.

گیج بلوک های مرجع

گیج بلوک های مرجع

از این تجهیزات، جهت کالیبره کردن ابزارهای اندازه گیری مورد استفاده در خطوط تولید، اعم از کولیس، میکرومتر، ساعت های اندازه گیری و… استفاده می گردد.

 

دستگاه سختی سنج

دستگاه سختی سنج

این تجهیز، جهت اندازه گیری میزان سختی قطعاتی که در ساخت آسانسور و پله برقی مورد استفاده قرار می گیرند، به کار گرفته می شود.

دستگاه تست دانه بندی ماسه

دستگاه تست دانه بندی ماسه

از این تجهیز، جهت کنترل مش بندی ماسه ریخته گری استفاده می گردد.

دستگاه تست دینامومتری

دستگاه تست دینامومتری

از این تجهیز، جهت اندازه گیری پارامترهای مربوط به انواع موتورگیربکس های آسانسور و پله برقی و موتور گیرلس، از جمله اندازه گیری راندمان موتور، استفاده می گردد.

 

دستگاه کوانتومتری

دستگاه کوانتومتری

از این تجهیز، جهت آنالیز دقیق فلزات برای اندازه گیری درصد عناصر تشکیل دهنده به روش طیف سنجی نوری استفاده می شود.

دستگاه تست قفل

دستگاه تست قفل

از این تجهیز، جهت انجام آزمون های قفل، طبق استانداردهای INSO7985  و  BS EN 81-20 & 81-50  استفاده می گردد.

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران با اعتقاد بر اینکه ” کیفیت عامل بقا و حیات یک سازمان است ” ، با استفاده ار مواد اولیه مرغوب و استفاده از بهروز ترین تجهیزات آزمایشگاهی توانسته است با تضمین کالای ارائه شده به مشتریان خود که همواره ارزشمندترین دارایی و اعتبار شرکت بهران هستند، تمام تلاش خود را به کار گیرد تا تضمین کننده امنیت جانی و مالی مشتریان عزیزمان باشد.

برج تست بهران آسانبر

در مجموعه کارخانجات بهران برج تستی برای اولین بار در خاورمیانه به ارتفاع بیش از 50 متر جهت تست کلیه محصولات تولیدی خود ایجاد گردیده است که دارای دو دستگاه آسانسور و یک دستگاه پله برقی می باشد.
یک دستگاه از آسانسور ها ظرفیت 13 نفره و امکان تست تا سرعت 3 متر بر ثانیه برای موتورهای گیرلس را دارا می باشد و دستگاه دوم نیز با ظرفیت 10 نفر و حداکثر سرعت 2 متر بر ثانیه برای انواع موتور گیربکس طراحی گردیده است. در هر دو آسانسور شرایط نصب با سیستم 1 به 1 و همچنین 2 به 1 مقدور می باشد.
در قسمت موتور گیرلس موتورهای تولیدی زیر تست رفته و براساس ظرفیت کابین شرایط بالانس وآزمونهای مربوط به توان خروجی-تستهای پاراشوت-گاورنر-و… انجام میشود.
همچنین برای اولین بار در خاورمیانه برج تست پله برقی با ارتفاع 14 متر بر ثانیه نیز در کنار برج تست آسانسور و در کارخانه بهران ایجاد و یک دستگاه پله برقی از نوع سخت کار Heavy-Duty با سیستم Outdoor نصب شده است.