آسانسور، بالابر یا آسانبر | گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

آسانسور

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی مکمل و تسریع‌کننده برج‌سازی و سازه‌های بلندمرتبه است. این آسانسورها قادرند از شروع کار توسط خودشان مونتاژ و با سازه ساختمان ارتفاع بگیرند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

صفر تا صد چاه آسانسور

چاله آسانسور یا همان چاه آسانسور تونل عمودی‌ای هست که کابین، شاسی و دیگر قسمت‌های آسانسور درون آن قرار می‌گیرد و آسانسور در مسیر آن حرکت می‌کند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

علت لرزش کابین آسانسور

در طراحی و انتخاب آسانسور یکی از آیتم‌ های اصلی احراز کیفیت، بالا بودن ایمنی آن است که شامل موارد متعددی می‌شود. یکی از نشانه های کاهش ایمنی آسانسور بروز لرزش و صدا در کابین آسانسور بوده که در طولانی مدت سبب خرابی آسانسور و مشکلات ناشی از آن می‌شود تا جایی که ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

الزامات چاه آسانسور

آسانسورها بر حسب تعداد طبقات، ظرفیت و … دارای تحمل وزن متفاوتی هستند و برای طراحی ابعاد آن‌ها، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از بخش‌های مهم برای نصب آسانسور در یک ساختمان، چاله آسانسور است؛ رعایت و در نظر گرفتن ضوابط چاله آسانسور و استاندارهای مربوط به نصب آن الزامی و حیاتی است. در این مقاله درباره استاندارد و الزامات چاه آسانسور هر آنچه را که باید بدانید به شما می گوییم.

مطالعه بیشتر
آسانسور بهران مقالات

مراحل خرید آسانسور

مراحل خرید یک آسانسور خوب چیست؟ قدم اول در خرید آسانسور چیست؟ برای تامین آسانسور منزلمان باید از چه کسی کمک بگیریم؟ پاسخ سوالات شما در اینجا

مطالعه بیشتر
آسانسور اطلاعات عمومی آسانسور

کابین آسانسور

کابین آسانسور معمولاً اتاقکی فلزی است که در بین یک فضای ریلی قرار می گیرد و همینطور از سیم بکسل و یا طناب فولادی برای جابجایی آن استفاده می شود. این اتاقک به صورت عمودی آویزان بوده و حرکت می کند. در این محفظه مسافر یا بار یا هر دو جای می گیرند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

درایو آسانسور چیست ؟

درایور آسانسور، از جمله قطعاتی است که جهت افزایش کیفیت و کارایی آن نصب می شود. این قطعه در زمان نصب کابین آسانسور و تابلو فرمان بر روی آسانسور نصب می‌شود و امکان خرید آن به تنهایی برای تابلو فرمان‌هایی که دارای اینورتر نیستند، وجود دارد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

سیستم فرماندهی آسانسور

سیستم فرماندهی آسانسور از مهم ترین قسمت های آسانسور است. هر روزه به کمک این سیستم می توانید تصور کنید نبود سیستم فرماندهی چه اثراتی خواهد داشت؟ یا اگر آسانسور شما را به طبقه ای ببرد که نمی خواهید ؟

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

آسانسور MRL یا آسانسور روملس چیست؟

آسانسورهای قدیمی معمولا یک موتورخانه آسانسور در بالاترین نقطه ی چاه و یا پایین ترین نقطه ی چاه برای نصب موتور گیربکس آسانسور و تابلو فرمان ، گاورنر و متعلقات لازم دارند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

 شرایط بیمه آسانسور چیست؟

تا به حال فکر کرده اید که زندگی بدون آسانسور چقدر سخت است؟ دنیای بدون آسانسور غیر قابل تصور است. تنها تصور پله های بسیار باعث می‌شود از راحتی و سرعتی که آسانسور در زندگی روزمره فراهم کرده است قدردانی کنید. در کنار این احساس آسودگی، باید به فکر تامین امنیت نیز باشید. لذا خرید بیمه آسانسور برای سلامت افرادی که با آن جا‌به‌جا می‌شوند الزامی است. در این مقاله با بیمه مسئولیت آسانسور آشنا می‌شویم.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

5 نکته مهم نگهداری آسانسور

حتی آسانسور هم شرایط نگهداری درست خودش را دارد. آسانسور وسیله ای مکانیزه است که در یک چارچوب مشخص بنام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجائی عمودی مسافران و کاربران را بر عهده دارد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

سرویس و نگهداری آسانسور

در مفهوم کلی، هر فرایندی که منجر به افزایش کارایی و طول عمر دستگاه شود، سرویس و نگهداری نامیده میشود.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

مقایسه آسانسور هیدرولیک با کششی

آسانسور انواع مختلفی دارد، برخی از آنها برای ساختمان های کوچک تر مناسب هستند و برخی دیگر در برج ها و آسمان خراش ها بکار می روند. ما در این مطلب قصد داریم دو نوع از متداول ترین آسانسورها که در ساختمان های امروزی بکار می روند، یعنی آسانسور کششی و آسانسور هیدرولیک را معرفی کرده و تفاوت هر یک را توضیح دهیم.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات