مقالات آسانسور و پله برقی

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

تفاوت آسانسور mr و mrl

آسانسورهای Mrl یا همان بدون موتورخانه (روملس) آسانسورهایی هستند که فضای جداگانه‌ای برای قرار گرفتن موتور و تابلو فرمان ندارند و موتور داخل چاله آسانسور زیر سقف و تابلو فرمان در کنار بالاترین توقف قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

اولین آسانسور های جهان

اولین آسانسور های جهان بیشتر جنبه گردشگری داشتند تا حمل و نقل! در زمان های گذشته ساختمان های بلند طرفدار کمی داشت و طبقات پایینی مطلوب‌ترین طبقه‌ها بودند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

ظرفیت آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی و اجرای آسانسور باید در نظر بگیریم، ظرفیت آسانسور است. عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت آسانسور یک ساختمان موثر است. عواملی چون تعداد طبقات، فضای مناسب جهت اجرای آسانسور، ترافیک ساختمان، نوع کاربری و …. همگی در تعیین ظرفیت یک آسانسور موثر هستند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

سرعت آسانسور؛ باید ها و نباید ها

سرعت آسانسورها بستگی به نوع آنها دارد. سرعت در برخی از آسانسورها کند، در برخی دیگر متوسط و در برخی بسیار سریع است. معمولا از آسانسورهای با سرعت زیاد در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها استفاده می شود.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

دنیای درون پله برقی

پله‌برقی یا پلهٔ روان نوعی دستگاه غول پیکر برای جابه‌جا کردن افراد است. ظاهر این وسیله همانند راه پله های ساختمانی است. پله‌برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظاری را که در سیستم آسانسور وجود داشته، از بین ببرد. 

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

“پارک پلیت” جایگزینی برای گیربکس

پارک پلیت آسانسور قطعه ایست در آسانسورهای گیرلس و روم لس که برای کنترل سرعت کابین، قفل کردن کابین به ریل و توقف مکانیکی کابین مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه به جای گیربکس و به منظور کنترل سرعت و حرکت کابین در آسانسورها نصب می شود.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی مکمل و تسریع‌کننده برج‌سازی و سازه‌های بلندمرتبه است. این آسانسورها قادرند از شروع کار توسط خودشان مونتاژ و با سازه ساختمان ارتفاع بگیرند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

صفر تا صد چاه آسانسور

چاله آسانسور یا همان چاه آسانسور تونل عمودی‌ای هست که کابین، شاسی و دیگر قسمت‌های آسانسور درون آن قرار می‌گیرد و آسانسور در مسیر آن حرکت می‌کند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

استاندارد پله برقی و همه چیز درباره آن

پله برقی ها به عنوان یکی از تجهیزات پرکاربرد در اماکن و ساختمان های عمومی به شمار می روند که نقش قابل توجهی در آسان کردن تردد کاربران در میان طبقات مختلف دارند. با وجود آن که این تجهیزات بسیار مفید و کاربردی هستند، اما باید استانداردها و الزامات مربوطه در تولید و راه اندازی این سیستم ها به طور کامل رعایت شوند.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

ریموت آسانسور

امروزه وجود مجتمع های چندین طبقه و یا به اصطلاح آسمان خراش ها افزایش پیدا کرده اند. برای راحتی در رفت و آمد به کارگیری آسانسورها ضروری است. گاهی اوقات ساکنین مجتمع به درستی از این بالابرها استفاده نمی کنند. در این شرایط ریموت آسانسور می تواند به کمک مدیران بیاید و از استفاده های بی جا نهایت جلوگیری را به عمل بیاورد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

علت لرزش کابین آسانسور

در طراحی و انتخاب آسانسور یکی از آیتم‌ های اصلی احراز کیفیت، بالا بودن ایمنی آن است که شامل موارد متعددی می‌شود. یکی از نشانه های کاهش ایمنی آسانسور بروز لرزش و صدا در کابین آسانسور بوده که در طولانی مدت سبب خرابی آسانسور و مشکلات ناشی از آن می‌شود تا جایی که ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

الزامات چاه آسانسور

آسانسورها بر حسب تعداد طبقات، ظرفیت و … دارای تحمل وزن متفاوتی هستند و برای طراحی ابعاد آن‌ها، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از بخش‌های مهم برای نصب آسانسور در یک ساختمان، چاله آسانسور است؛ رعایت و در نظر گرفتن ضوابط چاله آسانسور و استاندارهای مربوط به نصب آن الزامی و حیاتی است. در این مقاله درباره استاندارد و الزامات چاه آسانسور هر آنچه را که باید بدانید به شما می گوییم.

مطالعه بیشتر
آسانسور بهران مقالات

پله برقی دوچرخه در تروندهایم نروژ

ترامپ “Trampe” یک پله برقی مخصوص حمل دوچرخه است که در Brubakken در تروندهایم نروژ قرار دارد. این پله برقی که گاها از آن با نام آسانسور دوچرخه یاد می شود، اولین و تنها آسانسور حمل دوچرخه در جهان بود که در آگوست 1993 افتتاح شد.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

کابین آسانسور

کابین آسانسور معمولاً اتاقکی فلزی است که در بین یک فضای ریلی قرار می گیرد و همینطور از سیم بکسل و یا طناب فولادی برای جابجایی آن استفاده می شود. این اتاقک به صورت عمودی آویزان بوده و حرکت می کند. در این محفظه مسافر یا بار یا هر دو جای می گیرند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

سرعت و شیب مجاز پله برقی در مبحث استاندارد پله برقی

همانطور که میدانید رعایت مسائل استاندارد در پله برقی و آسانسور از اولویت بالایی برخوردار است، چرا که با جان و مال مسافرین سر و کار دارد. در این مقاله به بررسی استاندارد پله برقی در سرعت و شیب مجاز می پردازیم.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

درایو آسانسور چیست ؟

درایور آسانسور، از جمله قطعاتی است که جهت افزایش کیفیت و کارایی آن نصب می شود. این قطعه در زمان نصب کابین آسانسور و تابلو فرمان بر روی آسانسور نصب می‌شود و امکان خرید آن به تنهایی برای تابلو فرمان‌هایی که دارای اینورتر نیستند، وجود دارد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

سیستم فرماندهی آسانسور

سیستم فرماندهی آسانسور از مهم ترین قسمت های آسانسور است. هر روزه به کمک این سیستم می توانید تصور کنید نبود سیستم فرماندهی چه اثراتی خواهد داشت؟ یا اگر آسانسور شما را به طبقه ای ببرد که نمی خواهید ؟

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

راهنمای انتخاب پله برقی

راهنمای انتخاب پله برقی برای کسانی که می خواهند برای پروژه هایشان پله برقی خریداری کنند، بسیار مفید است. پله برقی ها عموما در فضاهای تجاری استفاده می شوند. بنابراین ممکن است محل قرارگیری آنها در میزان فروشتان موثر باشد.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

آسانسور MRL یا آسانسور روملس چیست؟

آسانسورهای قدیمی معمولا یک موتورخانه آسانسور در بالاترین نقطه ی چاه و یا پایین ترین نقطه ی چاه برای نصب موتور گیربکس آسانسور و تابلو فرمان ، گاورنر و متعلقات لازم دارند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

همه چیز درباره پله برقی اسپیرال

پله برقی اسپیرال یک دستگاه برقی است که برای حمل و نقل به کمک یک پله متحرک و برقی استفاده می‌شود. این دستگاه به صورت یک پله مارپیچ شکل طراحی شده است که افراد می‌توانند روی آن قرار بگیرند و با استفاده از موتورهای برقی، به طور اتوماتیک به بالا یا پایین حرکت کنند.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

 شرایط بیمه آسانسور چیست؟

تا به حال فکر کرده اید که زندگی بدون آسانسور چقدر سخت است؟ دنیای بدون آسانسور غیر قابل تصور است. تنها تصور پله های بسیار باعث می‌شود از راحتی و سرعتی که آسانسور در زندگی روزمره فراهم کرده است قدردانی کنید. در کنار این احساس آسودگی، باید به فکر تامین امنیت نیز باشید. لذا خرید بیمه آسانسور برای سلامت افرادی که با آن جا‌به‌جا می‌شوند الزامی است. در این مقاله با بیمه مسئولیت آسانسور آشنا می‌شویم.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات