مقالات - گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهرانان

مقالات آسانسور و پله برقی

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران

قدمت آسانسور در ایران

قدمت صنعت آسانسور در ایران به هشتاد سال قبل بر می گردد. اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

طولانی ترین پله برقی دنیا !

معماران چینی توانستند طولانی‌ترین پله‌برقی جهان را طراحی و راه‌اندازی کنند؛ طول این پله‌برقی 800 متر است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

انواع بالابر و تفاوت آن با آسانسور

بالابر دستگاهی است برای حمل افراد یا وسائل، به طبقات بالایی ساختمان ها. بالابرها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ساختمان، ظرفیت، کاربرد، ایمنی، قیمت و نوع مکانیزم طبقه بندی می شوند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

زیباترین پله برقی دنیا 5 طبقه زیر زمین!

این پله برقی چیزی بیشتر از یک ایستگاه متروی معمولی است. به جرئت می توان گفت که این ایستگاه یک اثر هنری است. طراحی زیبا و چشم نواز این ایستگاه مترو بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی مترو کشانده است. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

5 نکته مهم نگهداری آسانسور

حتی آسانسور هم شرایط نگهداری درست خودش را دارد. آسانسور وسیله ای مکانیزه است که در یک چارچوب مشخص بنام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجائی عمودی مسافران و کاربران را بر عهده دارد.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

تاریخچه پله برقی

تاریخچه پله برقی از آن دسته مسائلی است که حق امتیاز اختراع‌، ساخت و تولید آن را نمی توان به یک شخص یا شرکت مشخص نسبت داد. در طول تاریخ…

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

ریخته‌گری آسانسور و پله‌برقی بهران

یکی از مهم ترین مراحل تولید کالای باکیفیت مواد اولیه با کیفیت آن است. ما در گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران بر این تصمیم هستیم تا مواد اولیه با کیفیت را خودمان به مرحله تولید برسانیم.

مطالعه بیشتر
بهران مقالات

سرویس و نگهداری آسانسور

در مفهوم کلی، هر فرایندی که منجر به افزایش کارایی و طول عمر دستگاه شود، سرویس و نگهداری نامیده میشود.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

پله برقی و انواع آن

امروزه برای جابجایی راحتتر مردم در تمامی مجتمعات پر تردد به جای پله از پله برقی استفاده می شود. پله برقی ها به گونه ای عضوی از زندگی مدرن امروزی شده اند که تصور نبودشان نیز وحشت آور است.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

هندریل پله برقی چیست؟

هندریل پله برقی در واقع یک تسمه لاستیکی متحرک است که مثل دستگیره راه پله دو طرف پله برقی قرار گرفته است. در پله‌ برقی حفظ تعادل مسافرین مسئله مهمی است به همین دلیل هندریل برای آنها طراحی گردیده است. در این مقاله شما را با انواع هندریل، جنس آن و نحوه عملکردش آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

شانه پله‌برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

امروز تقریبا در تمام مراکز خرید و مکانهای عمومی می‌توانید پله‌برقی‌ها را ببینید. این دستگاه‌ها جهت جابجایی عمودی افراد کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. بنابراین حتی بعنوان یک مصرف کننده عادی باید با قطعات و نحوه کارکرد آن آشنا باشید.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

پله‌برقی مارپیچی شانگهای

بزرگترین پله‌برقی مارپیچی جهان در مرکز تجاری تفریحی شانگهای چین قرار گرفته است. این مرکز در شانگهای با نام تجاری NEW WORLD DAIMARU شناخته می شود.

مطالعه بیشتر
پله برقی مقالات

مقایسه آسانسور هیدرولیک با کششی

آسانسور انواع مختلفی دارد، برخی از آنها برای ساختمان های کوچک تر مناسب هستند و برخی دیگر در برج ها و آسمان خراش ها بکار می روند. ما در این مطلب قصد داریم دو نوع از متداول ترین آسانسورها که در ساختمان های امروزی بکار می روند، یعنی آسانسور کششی و آسانسور هیدرولیک را معرفی کرده و تفاوت هر یک را توضیح دهیم.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

آسانسور یا آسانبر | معرفی و قطعات آسانسور

اکنون دوست داریم بدانیم به راستی آسانسور چگونه کار میکند؟ چه قطعاتی دارد؟ کار هر کدام از این قطعه ها چیست؟ سیستم احضار آسانسور از کجا می فهمد ما در کدام طبقه هستیم ؟

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی نوع دیگری از آسانسورهاست. اغلب آسانسورهای هیدرولیکی با آسانسورهای کششی مقایسه می شوند. این نوع از آسانسورها سرعت کمتری نسبت به آساسنروهای کششی دارند. اما در مقابل از ایمنی بالاتری برخوردار هستند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

آسانسور پانوراما

در واقع قیمت آسانسور پانوراما به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به محل نصب آسانسور شیشه ای، نوع و کاربرد آن، قیمت آن نیز تغییر می‌کند.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

انواع موتور آسانسور

به طور کلی موتورهای آسانسور دو دسته هستند. البته این انواع موتور آسانسور را نباید با انواع آسانسور اشتباه گرفت. همانطور که در مقاله انواع آسانسور گفتیم، آسانسور 5 نوع دارد. ما در این مقاله درباره انواع موتور آسانسورهای کششی صحبت می کنیم. که رایج ترین نوع آسانسور در کشور ایران است.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

آسانسور خانگی

امروز می خواهیم درباره آسانسور خانگی صحبت کنیم. حتما شما هم نام آن را زیاد شنیده‌اید. اما آسانسورهای خانگی چه تفاوتی با سایر آسانسورها دارند؟ چرا در ایران کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ آیا نحوه کارکرد آنها نیز متفاوت است؟ به تمام سوالات شما در این مقاله پاسخ داده‌ایم. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

خدمات پس از فروش شرکت بهران آسانبر

در واقع شرایط خاصی برای دریافت خدمات پس از فروش وجود ندارد. مگر اینکه شما محصولی از بهران خرید نکرده باشید. اما در صورتی که هر کدام از ….

مطالعه بیشتر
بهران مقالات

انواع آسانسور

انواع آسانسور بر اساس مکانیزم کار و کاربری که دارند شامل: آسانسور کششی ، آسانسور هیدرولیک ،آسانسور بدون موتورخانه،باربری مسافر بری و خدماتی

مطالعه بیشتر
آسانسور مقالات

تاریخچه آسانسور

در سال 1853 یعنی حدود 29 سال بعد ، دوست عزیزمون که حتما همه ی شما به عنوان بنیان گذار آسانسور میشناسید به نام لیشا گریوز اوتیس ، مخترع معروف آمریکایی تحول عظیمی در صنعت آسانسور ایجاد کرد و اولین آسانسور دارای ایمنی را ساخت .

مطالعه بیشتر
آسانسور اطلاعات عمومی آسانسور بهران دانستنی های آسانسور مقالات